نحوه امضای الکترونیک قرارداد وکالت از سوی زندانیان، اتباع خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور

نحوه امضای الکترونیک قرارداد وکالت از سوی زندانیان، اتباع خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور
گلچین اخبار 1402/11/07 261

نحوه امضای الکترونیک قرارداد وکالت از سوی زندانیان، اتباع خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور اعلام شد.

معاون خدمات الکترونیک قضایی مرکز فناوری اطلاعات قوه قضاییه در نامه‌ای به رئیس کانون وکلای گلستان، درباره نحوه امضای الکترونیک قرارداد وکالت از سوی زندانیان، اتباع خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور توضیح داد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای طالع زاری رییس محترم کانون وکلای دادگستری استان گلستان

با سلام و احترام

بازگشت به نامه شماره ۸۱۱۵۶۳۴ مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ در خصوص درخواست رفع مشکل در تنظیم و کالت نامه های الکترونیک به اطلاع می‌رساند در خصوص موضوع اخذ وکالت از اشخاص زندانی اشخاص مذکور می‌توانند با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی که در حال حاضر در محل زندانها از جمله زندان مرکزی گرگان دایر می‌باشد قرارداد الکترونیک وکالت مربوط به خود را مشاهده و امضا نمایند.

در خصوص موضوع اخذ وکالت از اتباع خارجی اشخاص مذکور ابتدا می‌بایست به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نموده و با ارائه شناسه فیدا اختصاصی در سامانه ثنا ثبت نام نمایند.

پس از انجام ثبت نام اطلاع‌رسانی‌های مربوط به مشاهده قرارداد الکترونیک وکالت و رمز یا لینک امضا برای ایشان ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است چنانچه اتباع خارجی شناسه فیدا نداشته یا شناسه مربوطه در طرح های آمایش مرحله ای به روز رسانی نشده باشد، پیش از مراجعه به دفاتر خدمات جهت ثبت نام ثنا میبایست به منظور اخذ شناسه فیدا یا به روزرسانی آن به دفتر کفالت اتباع خارجی در استان محل اقامت خود مراجعه نمایند.

همچنین در خصوص موضوع اخذ وکالت از ایرانیان مقیم خارج از کشور اشخاص مذکور در هنگام ثبت نام در ثنا می‌بایست در قسمت اطلاعات تماس با فعالسازی گزینه شماره من در پیام رسان فعال است یکی از پیام‌رسان‌های موجود در لیست را انتخاب نمایند. در این حالت ورود شماره تلفن اپراتورهای خارج از کشور میسر می‌شود بدین ترتیب پس از انجام این اقدامات اطلاع رسانی های مربوط به مشاهده قرارداد الکترونیک وکالت با ارسال رمز موقت یا لینک امضا صرفا از طریق پیام رسان به ایشان ابلاغ می گردد.

لازم به ذکر است چنانچه اشخاص مذکور دارای حساب کاربری ثنا باشند می‌بایست جهت تغییر یا ویرایش اطلاعات تماس و فعال‌سازی مراتب فوق به سامانه ثنا مراجعه نمایند.

اکبر ثقفیان

قائم مقام و معاون خدمات الکترونیک قضایی

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است