برگزاری آزمون استخدامی کارکنان شوراهای حل اختلاف در سال ۱۴۰۳

برگزاری آزمون استخدامی کارکنان شوراهای حل اختلاف در سال ۱۴۰۳
گلچین اخبار 1402/10/30 261

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه در حاشیه همایش استانی صبر از برگزاری آزمون استخدامی کارکنان شورای حل اختلاف در سال ۱۴۰۳ طبق قانون جدید شوراهای حل اختلاف خبر داد.

حجت‌الاسلام هادی صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه ضمن سخنان خود در همایش استانی صبر که صبح امروز ۲۷ دی ۱۴۰۲ در شهر ساری برگزار می شد از برگزاری آزمون استخدامی کارکنان شورای حل اختلاف در سال آینده بر اساس قانون جدید شوراهای حل اختلاف مصوب ۱۴۰۲ خبر داد.

وی اعلام کرد از طریق این آزمون ۱۰ هزار نفر از واجدین شرایط استخدام خواهند شد، وی افزود: توافق‌های لازم در این خصوص با معاونت منابع انسانی قوه قضاییه انجام شده است.

مجوز استخدام ده هزار نفر ظرف ۵ سال

ماده ۶ قانون شوراهای حل اختلاف مصوب ۱۴۰۲، به قوه قضائیه اجازه داده است که ظرف ۵ سال حداکثر ۱۰ هزار نفر نیرو از طریق برگزاری آزمون عمومی و تخصصی به صورت پیمانی یا قرارداد کار معین برای شوراهای حل اختلاف استخدام کند.

شرایط استخدام در شورای حل اختلاف

به موجب ماده ۶ قانون، علاوه بر قبولی در آزمون عمومی و تخصصی استخدامی که به این منظور برگزار خواهد شد، یک شرط مهم برای استخدام افراد این است که تا پیش از تاریخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ در شوراهای حل اختلاف مشغول به فعالیت شده باشند.

در تبصره ۵ ذیل همین ماده تاکید شده است که از زمان تصویب قانون که ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ بوده است، هرگونه استخدام و به‌کارگیری اعضای جدید تحت هر عنوان در شوراها و پرداخت هرگونه حق بیمه برای آن‌ها ممنوع است.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است