آمادگی دادگستری استان تهران برای برگزاری الکترونیکی مزایده‌ها

آمادگی دادگستری استان تهران برای برگزاری الکترونیکی مزایده‌ها
گلچین اخبار 1402/08/16 261

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: برگزاری مزایده‌های قوه قضائیه در سامانه ستاد، سرعت و شفافیت عملکردِ قوه قضائیه را افزایش می‌دهد.

علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: یکی از برنامه‌های تحولی در مجموعه قضایی استان تهران، توسعه فناوری و به خصوص تقویت سامانه‌ها برای دادرسی الکترونیکی است که هم دسترسی مردم به خدمات قضایی را افزایش می‌دهد و هم سرعت و دقت عملکرد کارکنان قوه قضائیه را بهبود می‌بخشد.

القاصی با بیان این موضوع که برای بسیاری از پرونده‌های اجرای احکام و اجرای ثبت، باید مزایده برگزار شود، افزود: در بسیاری از پرونده‌های مهم نیز باید اموال محکوم از طریق مزایده به فروش برسد تا بدهی‌های او تسویه شود؛ لذا برگزاری مزایده‌های حضوری بخش قابل توجهی از وقت شعب اجرای احکام را می‌گیرد. برای رفع این مشکل، الکترونیکی کردن مزایده‌های قوه قضاییه به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی، در دستورکار قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان تهران درباره آخرین وضعیت برگزاری الکترونیک مزایده‌های قوه قضائیه گفت: برای این موضوع چند ماه پیش به صورت آزمایشی ارتباطی بین سامانه قوه قضائیه و سامانه ستاد برقرار شد و ما در یکی از شعب مجتمع قضائی صدر، به صورت آزمایشی چند مزایده را در سامانه ستاد برگزار کردیم.

القاصی گفت: پس از مرحله آزمایشی قصد اجرای آن در همه مجتمع‌های قضایی را داشتیم، اما بدلیل یک اختلال فنی در سامانه ستاد ارتباط سامانه‌ای قطع شد.

 رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: برگزاری مزایده‌های قضائی در سامانه ستاد، سرعت کار را افزایش می‌دهد و به سلامت برگزاری مزایده‌ها کمک می‌کند.

وی گفت: بخشی از انحرافاتی که ممکن است در فرایند سنتی مزایده‌ها به وجود بیاید، از طریق این سامانه رفع خواهد شد. 

القاصی خاطر نشان کرد: در صورت رفع مشکلات و انجام اقدامات فنی لازم از سوی سامانه ستاد، زیرساخت‌ها در مجموعه قضایی مهیاست و ما آمادگی کامل داریم که با همکاری دولت همه مزایده‌ها را به صورت الکترونیک انجام دهیم.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است