کاهش زمان فرایند جذب قضات عملیاتی می‌شود

کاهش زمان فرایند جذب قضات عملیاتی می‌شود
گلچین اخبار 1402/02/11 261

به گزارش ایسنا به نقل از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، نخستین نشست هیات عالی گزینش با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و اعضا هیات عالی گزینش در محل ساختمان معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه برگزار شد.

محمدباقر الفت معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه بخشی از این نشست با تشریح جزییاتی از راه اندازی عملیاتی " سامانه تخصصی جذب و گزینش قضات " عنوان کرد: در راستای اجرای سند تحول در صدد آن هستیم که با استفاده از ابزارهای دقیق در فرایند امور جذب و گزینش تسریع شود.

وی  با اشاره به تاکید رییس قوه قضاییه مبنی بر تسریع  فرایند گزینش عنوان کرد: این سامانه با هدف شفاف سازی، امکان داده پردازی با سرعت بالا، توان توسعه شاخص ها، کاهش شدید زمان فرایند اعلام نتایج و حذف حضوری متقاضیان در فرایند جذب و شناسایی قضات عملیاتی می شود و ایجاد زیرساخت اطلاعاتی لازم این سامانه به منظور ارزیابی مستمر و برخط وضعیت اجرای کار از جمله قابلیت هایی است که فرایند جذب و گزینش را تا حدود زیادی الکترونیکی و تخصصی می کند. از این سامانه در آزمون منصب قضا ویژه کارکنان اداری بهره گیری خواهد شد.

 میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در حاشیه این نشست با اشاره به دو دستور جلسه اصلی این نشست عنوان کرد: معاونت منابع انسانی قوه قضاییه گزارشی درخصوص هوشمندسازی و مکانیزه سازی نظام گزینش ارائه کرد که گزارش ارزشمندی بود و پیشرفت خوب و موثری داشت که امیدورایم بتوانیم از این تجربه در سایر دستگاه های اجرایی نیز بهره مند شویم.

لطیفی ادامه داد: دومین دستور جلسه درخصوص کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها در حوزه گزینش بود.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور همچنین از برگزاری جلسه مشترک با قضات و مسئولان دیوان عدالت اداری به منظور همفکری درخصوص پرونده هایی خبر داد که در دیوان عدالت اداری مطرح می شود و با اطاله دادرسی زمینه مشکلاتی را در دستگاه های اجرایی فراهم می آورد.

لطیفی با اظهار امیدواری از ایجاد فضایی تفاهم آمیز در راستای همفکری در نشست های پیش رو عنوان کرد: با تعامل، همفکری و الکترونیکی سازی فرایندها به منظور کاهش وقت رسیدگی می توان شاهد گزینش قوی، قدرتمند، مفید و موثر در دستگاه های اجرایی باشیم.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است