یک واحد تولیدی پس از سوختن در آتش با حمایت‌های دادگستری استان تهران پس از ۶ سال به چرخه تولید بازگشت

یک واحد تولیدی پس از سوختن در آتش با حمایت‌های دادگستری استان تهران پس از ۶ سال به چرخه تولید بازگشت
گلچین اخبار 1401/08/28 261

خبرگزاری میزان- علی القاصی از بازگشت از احیای یک واحد تولیدی با حمایت‌های قضایی پس از شش سال خبر داد و گفت: یک شرکت فعال در زمینه تولید ظروف چینی آشپزخانه که در سال ۱۳۷۷، شروع به فعالیت کرد، از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۵ در پی سانحه آتش‌سوزی تعطیل و به دلیل عدم جبران خسارت و دیگر مشکلات اقتصادی تعطیل و منجر به بیکاری بیش از ۲۰۰ نفر نیروی کار شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۸ حکم به ورشکستگی این واحد تولیدی صادر شد و امر تصفیه به مدیر تصفیه واگذار شد.

وی اظهار کرد: در اجرای ماده ۶۴ آیین‌نامه اجرایی قانون اداره تصفیه، پرونده این واحد تولیدی به اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران ارجاع شد و دستورات و اقدام های لازم با رویکرد حمایت از تولید در دستور کار قرار گرفت.

القاصی با اشاره به رویکرد دستگاه قضایی برای “حمایت از امر تولید و اشتغال” اذعان کرد: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و سیاست‌های قوه قضاییه در جهت حمایت از تولید، اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری کل استان تهران همزمان با پیشبرد امر تصفیه و تشکیل ۱۸۴ پرونده بستان کاری و شروع تصدیق مطالبات، با تشکیل جلسات متعدد و مکاتبه با دستگاه‌های مربوطه و خدمات‌رسان در جهت حل موانع موجود در مسیر احیا این واحد تولیدی اقدام کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت با حمایت‌های حقوقی و قضایی و تدابیر صورت گرفته توسط اداره تضفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران پس از شش سال این واحد تولیدی احیاء و راه‌اندازی شد و در حال حاضر ۱۰۷ نفر کارگر به‌صورت مستقیم در شرکت مذکور مشغول به کار هستند.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است