۴۷ درصد پرونده های شوراهای حل اختلاف منوجان به سازش ختم شد

۴۷ درصد پرونده های شوراهای حل اختلاف منوجان به سازش ختم شد
گلچین اخبار 1401/08/28 261

خبرگزاری میزان – سامان افشارمنش در بازدید از شوراهای حل اختلاف ، با بیان اینکه فلسفه وجودی شورای حل اختلاف صلح و سازش است، اظهار کرد: در اجرای مأموریت‌های سند تحول و تعالی سال جاری مبنی بر افزایش میزان مصالحه در پرونده های قابل سازش در شوراهای حل اختلاف میزان ۴۷ درصد از این پرونده ها در شعب شورای حل اختلاف منوجان منتهی به صلح و سازش شدند.

رئیس دادگستری منوجان افزود: این میزان سازش در خصوص۸۳۰ پرونده صورت گرفته و امید است با افزایش صلح و سازش و میانجی‌گری، اصلاح ذات البین فراهم شود.

وی با تقدیر از زحمات اعضای شورای حل اختلاف در اهتمام به ایجاد صلح و سازش در پرونده های ارجاعی، گفت: امروز شورای حل اختلاف به‌عنوان یک نهاد مردمی اثرگذار در حل و فصل دعاوی شناخته شده است و همواره کمک شایانی به کاهش ورودی پرونده‌ها به دادسراها و دادگاه‌ها می‌کنند و بازوی توانمند دستگاه قضا در کاهش مراجعات مردمی هستند.

سامان افشارمنش اظهار کرد: در ۶ ماهه ابتدای امسال ۲هزار و ۷۷۱ پرونده وارد محاکم شده است و در همین مدت ۲ هزارو ۷۴۴ پرونده مختومه شده است.

رئیس دادگستری منوجان همچنین با توصیف مزایای ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی، گفت: در هفت ماهه اول امسال ۸۹ درصد از اوراق قضایی شورا های حل اختلاف منوجان به صورت الکترونیکی ابلاغ شده است.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است