رئيس كل دادگستری اصفهان: مؤسسات حقوقی غيرمجاز شناسايی و با عوامل آن وفق قانون برخورد می‌شود

رئيس كل دادگستری اصفهان: مؤسسات حقوقی غيرمجاز شناسايی و با عوامل آن وفق قانون برخورد می‌شود
گلچین اخبار 1401/08/23 261

خبرگزاری میزان- نشست مشترك رئيس كل دادگستری اصفهان با اعضای هيئت‌مديره‌های كانون وكلای دادگستری و مركز وكلای قوه قضاييه در استان برگزار شد.

در اين نشست كه با محوريت بررسی و رفع مشكلات مربوط به وكلا در دادگستری استان برگزار شد، حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمين اسدالله جعفری با تاكيد بر لزوم صيانت از مجموعه وكلا بيان کرد: اعتقاد بر اين است كه بيشتر وكلا در چارچوب قانون و اخلاق مشغول فعاليت هستند اما به دليل صيانت از اين نهاد، با افزايش نظارت‌ها بايد از تمديد پروانه معدود وكلايی كه دچار زوال شرايط قانونی و اوليه تصدی امر وكالت می شوند جلوگيری شود.

وی لزوم همسو بودن مركز و كانون وكلا با سياست‌ها و برنامه ها بر اساس سند تحول قضايی را لازمه تحقق اهداف و اجراي عدالت در جامعه دانست و تصريح كرد: مركز وكلای قوه قضاييه و كانون وكلای دادگستری در عين استقلال، با ايجاد تعامل، همسو با سياست‌ها و برنامه های محوری دستگاه قضايی كشور حركت كنند چرا كه اين همسويی در اجرای سياست‌ها، برنامه‌ها و اهداف موجب تحقق امر عدالت در جامعه می شود.

رئيس كل دادگستری اصفهان در ادامه خطاب به جامعه وكالت استان بر لزوم حفظ شان وكالت و احترام به ارباب رجوع در ابعاد مختلف تاكيد كرد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين جعفری در اين نشست دستوراتی در جهت رفع برخی از مشكلات وكلا، از جمله شناسايی و برخورد با موسسات حقوقی غيرمجاز و افرادی كه تظاهر به امر وكالت می كنند صادر کرد.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است