نشست قضایی معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب تهران/ حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق: قضات دادسرا و دادگاه‌های انقلاب در خط مقدم نظم و امنیت مردم و نظام، شبانه روزی مجاهدت می کنند

نشست قضایی معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب تهران/ حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق: قضات دادسرا و دادگاه‌های انقلاب در خط مقدم نظم و امنیت مردم و نظام، شبانه روزی مجاهدت می کنند
گلچین اخبار 1401/08/22 261

خبرگزاری میزان -صبح امروز «یکشنبه ۲۲ آبان» نشست قضایی حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه با قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران، برگزار شد. در این نشست علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، سید محمد تقوی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و‌ قضات دادسرا و دادگاه انقلاب اسلامی تهران حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق گفت: قضات دادسرا و دادگاه‌های انقلاب در خط مقدم حفظ نظم و امنیت و صیانت از ارکان نظام خدمت می‌کنند و به صورت شبانه روزی در حال ایثار و مجاهدت هستند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضاییه، گفت: سخنان هفتم تیر امسال رهبر معظم انقلاب کاملا کارشناسی شده و تخصصی بود و برای تحقق فرامین و سیاست‌های رهبر انقلاب، قرارگاه عملیاتی در قوه قضائیه با حضور مسئولان ارشد قضایی تشکیل شد و جلسات این قرارگاه هر هفته برگزار می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: برنامه‌ای را از ابتدای سال جاری آغاز کردیم به عنوان مثال در دو استان به صورت نمونه اقداماتی اجرا شد که آیا شاخصی غیر از آمار برای ارزیابی عملکرد قضایی در آن دو استان وجود دارد یا خیر؟ که طبق گزارش‌های دریافتی به نتایج مطلوبی رسیدیم.

وی افزود: براساس معیار جدید بر مبنای کار و عملکرد افراد اقدامات قضایی در استان‌ها ارزیابی می‌شود نه بر اساس زمان حضور افراد در محل کار و نه صرف ارائه آمار.

در این دیدار تعدادی از قضات دادسرا و دادگاه‌‍‌های انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد تمام مطالبات و خواسته‌های مطروحه قضات بررسی خواهد شد.

سید محمد تقوی، رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران با اشاره به آشوب‌های اخیر در کشور گفت: قضات شریف دادگاه انقلاب آمادگی دارند تا قاطعانه در چارچوب قانون با مخلان امنیت مانند گذشته برخورد داشته باشند.

در ادامه تقوی به ارائه گزارشی از عملکرد دادگاه انقلاب اسلامی تهران به معاون اول قوه قضاییه پرداخت. همچنین وی با طرح مشکلات موجود در دادگاه انقلاب، مواردی را به معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد.

پس از اتمام این نشست معاون اول قوه قضاییه با حضور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از نزدیک در جریان اقدامات این شعبه قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با اشاره به حجم پرونده‌های موجود در شعبه گفت: هر کدام از این پرونده‌ها مربوط به یک موضوع است. این تنها وضعیت یک شعبه از دادگاه انقلاب تهران است.

وی افزود: مردم باید بدانند که همکاران ما چه اقداماتی انجام می‌دهند تا پرونده‌ای به نتیجه برسد. هدف ما در دادگاه انقلاب این است تا امنیت و آرامش بر جامعه حکم فرما باشد.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است