نباید بگذاریم غبار تاریخ بر یاد دوران دفاع مقدس بنشیند

نباید بگذاریم غبار تاریخ بر یاد دوران دفاع مقدس بنشیند
گلچین اخبار 1401/06/30 261

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح الله خدائیان در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سازمان بازرسی از این دوران به عنوان دوران عزت و افتخار انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: هرچند در ‌دوران جنگ تحمیلی کشور ما خسارت های زیادی را متحمل شد و بیش از ۲۰۰ هزار نفر شهید شدند؛ اما به دلیل آثاری که برای ما به جا گذاشت از آن دوران به عنوان دفاع مقدس یاد می کنیم.

وی با بیان اینکه در آن دوران رژیم صدام با پشتیبانی استکبار جهانی جنگی را برپا کرده تا نظام مقدس جمهوری اسلامی را سرنگون کنند؛ افزود: با توجه به وضعیت کشور، صدام و همدستانش فکر می کردند که  در یک هفته به تهران می رسند اما چه شد که به یک باره وضعیت تغییر کرد و تمام معادلات دنیا به هم‌ خورد؟

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه دوران دفاع مقدس بود که نظام را تثبیت کرد؛ ادامه داد: در این دوران بود که جوانان ما پخته شدند و سپاه پاسداران کارآزموده شد در حالی که این تجربه را در هیچ دانشکده نظامی نمی توانست، کسب کند.

 خدائیان با اشاره به اینکه در ۲۰۰ سال اخیر بیش از سه میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران طی جنگ ها یا قراردادهای ننگین جدا شد، بیان کرد: با وجود اینکه در این جنگ تحمیلی، استکبار جهانی و رژیم های مرتجع منطقه همراه رژیم صدام علیه کشور ایران بودند اما نتوانستند یک وجب از خاک ایران را جدا کنند.

وی بیان کرد: اگر امروزه از کشورمان به عنوان یک کشور مقتدر یاد می شود و کسی جرات ندارد به این مرز وبوم چشم داشته باشد به خاطر همان دوران دفاع مقدس است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه مردم ایران‌ همان مردمی هستند که هشت سال در مقابل استکبار جهانی و عوامل آن مقاومت کردند، افزایش اعتماد به نفس جوانان را از دیگر آثار دفاع مقدس دانست و گفت: قبل از انقلاب در ارتش تمام تجهیزات دفاعی وجود داشت؛ اما متخصصان ما اجازه تعویض یک قطعه از آنها را نداشتند و این باور را در ما ایجاد کرده بودند که توان چنین کاری را نداریم چرا؛ چون اعتماد به نفس نداشتیم، باورمان نمی شد که بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و در این دوران بود که جوانان ما این اعتماد به نفس را کسب کردند که می شود با دست خالی نه تنها در مقابل رژیم بعث بلکه در مقابل استکبار ایستاد و آنها را به عقب راند.

خدائیان ایجاد وحدت در بین تمام اقشار جامعه را از دیگر آثار دوران دفاع مقدس دانست و افزود: در این دوران همه در کنار هم قرار گرفتند و وحدت خاصی در بین مردم، سپاه و ارتش ایجاد شد.

وی گفت: امروزه اگر عمق راهبردی کشور ما در سراسر جهان گسترده شده ناشی از همان دوران دفاع مفدس و شکل گیری بسیج است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور میزان تاثیر پذیری یک کشور در خارج از مرزها را ناشی از عمق راهبردی هر کشور دانست و بیان کرد: عمق راهبردی کشور، قبل از انقلاب چقدر بود ؟ اصلا در کشور قدرت نرم وجود داشت؟ امروزه نفوذ ایران تا کجاست؟

به گفته وی وقتی قدرت نرم یک کشور افزایش یابد امنیت آن کشور نیز افزایش پیدا می کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی بیان کرد: این شهید بزرگوار در  دوران دفاع مقدس رشد کرد و پخته شد و توانست  تاثیرگذاری بسیاری در جهان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تحول معونیت در کشور از آثار دوران دفاع مقدس است، گفت: افزایش روحیه ایثار و شهادت به خاطر همان دوران است.

 خدائیان از دوران دفاع مقدس به عنوان دوران پرافتخار برای ملت ایران یاد کرد و گفت: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا آثار این دوران دفاع را ‌پاس بداریم و نگذاریم گرد و غبار تاریخ بر روی آن بنشیند.

وی گفت: امروزه تمام هم و غم دشمنان اسلام  این است که ارزش های اسلام، انقلاب، ایثار و شهادت را مورد هجمه قرار دهند  که باید با مرور و یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس توطئه دشمنان را خنثی کرد.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است