تاکید معاون وزیر علوم بر حمایت همه جانبه از فعالیت های بسیج اساتید در دانشگاه‌ها

تاکید معاون وزیر علوم بر حمایت همه جانبه از فعالیت های بسیج اساتید در دانشگاه‌ها
گلچین اخبار 1401/06/21 261

به گزارش اداره روابط عمومی وزارت علوم، دکتر  علی خطیبی در جمع استادان شرکت کننده در  دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اساتید بسیجی کشور در مشهد مقدس  با اشاره به اینکه حضور در جمع اعضای علمی بسیجی را برای خود یک افتخار می داند گفت: بنده قبل از اینکه معاون وزارت خانه باشم، افتخار دارم  که عضو کوچکی  از جامعه بسیج اساتید کشور  هستم. 
وی افزود: امروز  با توجه به  فضای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها ، ضرورت حضور و  فعالیت بسیج اساتید در دانشگاه‌ها  و مجموعه آموزش عالی بیش از گذشته درک می‌شود  و  وزارت علوم در حمایت و پشتیبانی از فعالیت ها و برنامه های بسیج اساتید  با نهایت توان در  خدمت بسیج اساتید است.
معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تجلیل رهبر معظم انقلاب  در روز هشت شهریورماه  در دیدار با هیئت دولت، از فعالیت های دولت  که صرفا یک سال بعد از روی کار آمدن رخ داد  را باعث غرور و افتخار خدمتگزاران ملت در بدنه این دولت دانست و گفت: باید برای حفظ این افتخار بکوشیم.
وی افزود: دولت سیزدهم علیرغم تلاطمات بین المللی کارهای بزرگی مانند جراحی اقتصادی را انجام داد و علت توفیق این برنامه ها اعتماد ملت بود.
وظیفه ما حمایت از بسیح اساتید است وهدف ما  از این کار، کمک کردن به تحقق دانشگاه تراز  انقلاب اسلامی است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: هدف ما گام برداشتن برای تحقق دانشگاه تراز اسلامی است که مولفه های آن در بیانات رهبر معظم انقلاب اعلام شده است.
وی نشاط علمی،معنوی و سیاسی را از مولفه های دانشگاه تراز اسلامی یاد کرد و در تبیین آن گفت: دانشگاهی که رکود علمی دارد قطعا در تراز انقلاب اسلامی نیست؛ پس باید همواره در نمایه های جهانی جایگاه بالایی داشته باشیم.
خطیبی برگزاری دوره معرفت افزایی در جوار بارگاه امام هشتم در مشهد مقدس را در راستای نشاط معنوی ارزیابی کرد که انگیزه مضاعفی به اساتید می دهد تا سال تحصیلی جدید را با انگیزه بیشتر شروع کنند. 
معاون وزیر علوم در بیان نشاط سیاسی گفت: جهاد تببین از مولفه های نشاط سیاسی است که منحصر به پاسخگویی به شبهات و سوالات نمی شود و شامل بیان موفقیت ها و دستاوردها نیز است.
وی استقلال سیاسی ایران را که برآمده از انقلاب اسلامی است دستاورد مهمی دانست و  خواستار تبیین این مهم توسط اساتید بسیجی شد، وی گفت: ارزش و بهای استقلال سیاسی  فراتر از تصور است ، امروز  شاهد مذاکره کشورهای قدرتمند دنیا با جمهوری اسلامی برای حل مسئله هسته ایی هستیم ،  تقریبا ۸۰ سال قبل  کشور ایران شاهد حضور بی اجازه و قلدرمابانه رییس سه کشور در پایتخت خود بود،  به برکت انقلاب اسلامی امروز  استقلال سیاسی را در کشور شاهد هستیم.
خطیبی خطاب به اعضای بسیج اساتید گفت: شما دیده بان امین انقلاب باشید و مسیر  فعالیت وزارت علوم  را  با دقت رصد کنید و ما هم نظرات شما را جانانه قبول می کنیم.
وی تاکید کرد: ما تشکلی امین‌تر از بسیج اساتید نداریم که با  وجود سلایق مختلف ، معتقد به نظام و انقلاب اسلامی و دوستدار آن است.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است