پلیس بین‌الملل فراجا از درخواست‌های اجرا نشده گزارش بدهد

پلیس بین‌الملل فراجا از درخواست‌های اجرا نشده گزارش بدهد
گلچین اخبار 1401/06/09 261

به گزارش ایسنا به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن بازدید از رئیس پلیس بین‌الملل فراجا(فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران)، با سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل فراجا و همکاران ایشان، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، غریب‌آبادی با اشاره به فعالیت‌های مهم و مأموریت‌های حساس پلیس بین‌الملل، بر ضرورت همکاری منسجم و تبادل نظر میان دو مجموعه تأکید کرد.

وی افزود: پیگیری اجرای اعلان قرمزهای موجود از متهمین و مجرمین متواری در کشورهای مختلف، وظیفه ملی دستگاه‌های ذی‌ربط است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ضمن پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک میان معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه، وزارت امور خارجه و پلیس بین‌الملل فراجا برای پیگیری جدی طرد و یا استرداد مجرمین و متهمین با هدف اجرای عدالت در مورد آن‌ها، از رئیس پلیس بین‌الملل فراجا خواست تا گزارش‌هایی را از درخواست‌های اجرا نشده در حوزه اعلان قرمزها به معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه ارائه نماید.

رئیس پلیس بین الملل فراجا نیز در ادامه گفت: هدف پلیس بین‌الملل فراجا تلاش برای ناامن کردن تمامی شرایط برای متهمان و مجرمان در هر نقطه ای از جهان است.

سردار شیرزاد ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و ارائه گزارشی از ماموریت‌های محوله پلیس بین‌الملل فراجا،  بر ضرورت شناخت محورهای مشترک و توسعه همکاری‌های بیشتر بین دو طرف تاکید کرد.

وی از آمادگی پلیس بین الملل فراجا برای همکاری با معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر برای ردیابی و شناسایی متهمان بین المللی خبر داد و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌ های سازمان اینترپل و پلیس بین‌الملل فراجا، تمام سعی ما بر این است هیچ متهمی در هیج جای دنیا نتواند از دست قانون فرار کند.

سردار "شیرزاد" با اشاره به توانمندی‌های پلیس بین الملل و کارکرد موثر بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل، گفت: این بانک‌ها حاوی اطلاعاتی از کشورهای مختلف در حوزه جرایم متفاوت است که برای کشورهای عضو سازمان اینترپل به اشتراک گذاشته می‌شود.

در پایان، مقرر گردید دو طرف یادداشت تفاهمی را در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و اجرائی با هدف تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک منعقد نمایند.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است