رئیس مرکز وکلای قوه‌قضاییه: نتایج آزمون مرکز وکلا در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود

رئیس مرکز وکلای قوه‌قضاییه: نتایج آزمون مرکز وکلا در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود
گلچین اخبار 1401/05/22 261

خبرگزاری میزان – حسن عبدلیان پور در مورد نتیجه آزمون فوق العاده وکلا، بیان کرد: نتیجه آزمون فوق العاده هنوز بلاتکلیف است. تلاش می‌کنیم در آینده ای نزدیک نتایج آزمون اعلام شود.

وی با اشاره به ماده پنج قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار افزود: طبق این ماده قانونی، شرایط برگزاری آزمون‌ها باید مشخص شود.

عبدلیان پور اضافه کرد: استعلام‌هایی از سازمان سنجش آموزش کشور شده و رایزنی‌هایی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتیم و همه تلاش‌ها بر این است تا حق و حقوق افراد ضایع نشود.

رئیس مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در خصوص آزمون شفاهی وکالت، اظهار کرد: آزمون شفاهی برگزار نمی شود بلکه گزینش بر اساس قانون انجام می شودکه قانون ما را موظف به اجرای آن کرده است چرا که افرادی که با جان وآبروی مردم در ارتباط هستند، حتما باید گزینش شوند.

وی در مورد افزایش یا کاهش ظرفیت پذیرش وکلا با آزمون گفت: مهم این است که قانون تسهیل اجرا شود. ظرفیت آزمون براساس نظر مجلس است.

بیشتر بخوانید

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه: سامانه نظام ارجاع عادلانه پرونده به کارشناسی راه اندازی می‌شود

عبدلیان پور در مورد مبحث کارشناسی، گفت: امر کارشناسی موضوع مهمی است که منجر به اطاله دادرسی می‌شود و قطعا اگر این موضوع حل شود بسیاری از معضلات دادگاه ها حل خواهد شد.

وی افزود: با کانون کارشناسان دادگستری در راستای معضلات موجود تعاملات مثبتی داشته ایم، باتوجه به اینکه نظر کارشناس برای اقناع قاضی اهمیت دارد باید این تعاملات افزایش یابد.

رئیس مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در مورد موضوع وکالت تخصصی گفت: وکالت تخصصی موضوع مهمی است که در ۷ دپارتمان و ۳۷ زیر مجموعه کلید خورده است.

وی در مورد موضوع وکالت خانواده نیز ادامه داد: وکالت خانواده نیز موضوعی است که اگر فرهنگ استفاده از وکیل در خانواده‌ها جا بیفتد و وکیل به عنوان امین خانواده طرف مشورت باشد شاهد کاهش حجم ورودی پرونده‌ها خواهیم بود.

عبدلیان پور درخصوص افزایش دانش حقوقی شهروندان اظهار کرد: طرح هر مسجد یک وکیل از جمله این اهداف را دنبال می کرد و در این زمینه مرکز همواره در کنار شهروندان است.

وی با اشاره به برنامه‌های مرکز وکلا در راستای افزایش دانش حقوقی شهروندان گفت: چندین نشست تخصصی با آموزش و پرورش انجام شده است تا در این راستا وکلا بصورت پایلوت در مدارس حاضر و آموزش‌های مختلف حقوقی را در سطوح مختلف در اختیار فرزندانمان قرار دهند.

رئیس مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه بیان کرد: شعار مرکز وکلا «حقوق برای همه» است از این رو یکی از دغدغه‌ها پاسخ به سوالات پر تکرار شهروندان به صورت کتاب و کتابچه و پخش کلیپ‌های یک دقیقه‌ای در فضای مجازی با استفاده از متخصصان امر برای کمک به فرهنگ عمومی حقوقی جامعه است.

وی افزود: همکاری با شهرداری‌ها و سرای محله‌ها نیز در دستور کار کانون وکلا قرار دارد و در حال حاضر موضوعات مبتلا به مربوط به شهروندان از طریق سامانه ۱۲۹ پیگیری می‌شود .

عبدلیان پور گفت: وظیفه اصلی ما خدمت به مردم در مباحث حقوقی و وکالت معاضدتی است که آمار بالایی در کل کشور در این زمینه داریم که به واسطه آن فرهنگ عمومی وکالت را گسترش می‌‎دهیم.

وی افزود: امیدواریم هیچ شهروند ایرانی به واسطه نداشتن وکیل مورد ظلم واقع نشود.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است