دیدار وزیر امورخارجه با نوه نلسون ماندلا

دیدار وزیر امورخارجه با نوه نلسون ماندلا
گلچین اخبار 1401/05/12 261

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، مندلا ماندلا که جهت دریافت جایزه خویش در مراسم برندگان جایزه حقوق بشر اسلامی‌ به تهران سفر کرده است ، با وزیر امورخارجه کشورمان دیدار کرد.

دکتر امیرعبداللهیان ضمن خیرمقدم به ایشان و اظهار خرسندی از اینکه مشارالیه به عنوان نوه نلسون ماندلا به تهران سفر کرده، از تلاش ها و مساعی وی در راستای تقویت همکاری بین دو کشور و حمایت های بی دریغ از مردم مظلوم فلسطین تقدیر و تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: برای ما، مواضع نلسون ماندلا و رویکرد حزب حاکم کنگره ملی آفریقا در قبال فلسطین قابل توجه است.

دکتر امیرعبداللهیان همچنین بر اهمیت تشکیل گروه دوستی پارلمانی بین دو کشور که دارای مجالسی قوی هستند، تاکید کرد.

مندلا ماندلا نوه قهرمان مبارزه با آپارتاید نیز در این دیدار از برخورد گرم و صمیمانه مقامات ایرانی تشکر و قدردانی کرد.

وی با الهام بخش دانستن انقلاب اسلامی‌ برای مردم آفریقای جنوبی، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی‌ باعث خوشحالی نلسون ماندلا در زندان رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی بود.

مندلا ماندلا افزود:ما در پنجاه و دومین کنگره سراسری حزب ANC، خواستار کاهش سطح روابط با رژیم صهیونیستی شدیم و در این راستا به همراه الجزایر و تعدادی دیگر از کشورهای آفریقایی با عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا مخالفت کردیم.

وی اتخاذ تصمیم جمعی و قاطع از سوی همه گروه‌ها و سازمان‌های مردمی در فلسطین در مواجهه با رژیم صهیونیستی که نماد آپارتاید می‌باشد را واجد اهمیت دانست.

نوه نلسون ماندلا در این دیدار بر افزایش سطح همکاری‌ها بین دو کشور تاکید کرد.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است