رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: تمامی اموال گرانبها باید ثبت و سنددار شوند

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: تمامی اموال گرانبها باید ثبت و سنددار شوند
گلچین اخبار 1401/05/12 261

خبرگزاری میزان – حسن بابایی با اشاره به ضرورت انتظام حقوقی در جامعه اظهار کرد: این تصور که تنها خودرو به عنوان یک مال منقول نیاز به ثبت دارد، تصور درستی نیست زیرا امروزه اموال بسیار گران‌بهاتر و گران‌قدرتر از خودرو، مثل فرش و جواهرات، وجود دارد که می‌توانند ثبت و سند دار شوند و امنیت معاملاتی مردم را پیرامون این اموال فراهم کند.

وی اضافه کرد: توسعه سند رسمی در همه شئون و ابعاد زندگی مردم در دستور کار قرار دارد و سازمان ثبت به دنبال سنددار کردن تمامی اموال ارزشمند مردم است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه سردفتران اسناد رسمی امروزه با مشکلات بسیاری از جمله پایین بودن حق التحریر روبرو هستند، گفت: سازمان ثبت از سردفتران حمایت می‌کند و با توسعه سند رسمی، به دنبال افزایش صلاحیت دفاتر اسناد رسمی است.

بابایی دربخش دیگری از سخنان خود، با گرامیداشت ماه محرم و ذکر فضائل امام حسین(ع)، این ماه را فرصتی برای تقرب به خدا و تغییر در برنامه زندگی مردم دانست و گفت: سردفتران و روسای ثبتی از جمله گروه‌های مرجع در جامعه هستند که مردم به آنها اعتماد دارند و به آنها رجوع می‌کنند؛ برای همین هم، این گروه باید از ظرفیت خود برای فرهنگسازی بین مردم استفاده کنند.

وی ادامه داد: ماه محرم، فرصت خوبی برای فرهنگسازی در بین مردم در تمام شئون زندگی است.

مراسم عزاداری جامعه سردفتران و دفتریاران غرب استان تهران با حضور بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، حق وردی نماینده مردم شهریار، ملارد و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی، روسای ادارات ثبتی شهرستان‌های غرب استان تهران و سردفتران و دفتریاران غرب استان تهران شامگاه سه شنبه در تالار معلم شهریار برگزار شد.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است