" تعزیرات" مرجع "رسیدگی" به تخلفات است نه مرجع "کشف" تخلفات

گلچین اخبار 1401/05/04 261

به گزارش ایسنا، احمد اصانلو رییس سازمان تعزیرات حکومتی در حاشیه نمایشگاه رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران درباره عملکرد یکساله سازمان تعزیرات حکومتی گفت: یکی از راهبردهای اصلی ما حضور موثر و مستمر در بازار بود و براساس همین موضوع بحث گشت های مشترک تقویت شد و بالای ۲۲۰ هزار فقره فقط گشت مشترک در این مدت داشتیم. طی ۴ ماهه ۱۴۰۱ نزدیک به ۲۸۹ هزار فقره پرونده رسیدگی شده و میزان محکومیتی که در این ۴ ماهه داشتیم، نزدیک ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه  سازمان تعزیرات به لحاظ مقررات قانونی مرجع رسیدگی به تخلفات است؛ نه مرجع نظارت و کشف تخلفات گفت: به لحاظ قانونی و تقسیم کاری که قانونگذار انجام داده مرجع نظارت و بازرسی و کشف تخلف مسوولیتش برعهده سازمان حمایت و وزارت صمت و  وزارت کشاورزی و اتاق اصناف است و سازمان تعزیرات وظیفه رسیدگی به تخلفاتی را دارد که این دستگاه ها گزارش می دهند؛ لذا ما منتظر گزارشات یا وصول پرونده از ناحیه دوستان نبودیم و  دوستان کار خود را انجام می دهند. عملکرد در این دولت خوب است و خروجی گزارشات از ناحیه  دوستان  به سازمان تعزیرات نسبت به مشابه سال گذشته خروجی خوبی بوده است.

اصانلو تاکید کرد: همچنین ما  برنامه حضور گشت های مشترک را توسعه دادیم و فقط در ۱۵ روزه عید ۱۴۰۱،  ۵۵ هزار گشت  مشترک داشتیم.

وی با بیان تعریف شعب ملی گفت: این شعب در معیت سازمان حمایت یا بازرسان جهاد کشاورزی در قالب گشت مشترک در واحدهای تولیدی حضور پیدا کرده و  کشف تخلف می کنند و در همانجا هم رسیدگی می شود.

اصانلو در پایان گفت: نظارت بر فروشگاه های اینترنتی هم جزو برنامه های ماست و آن را شروع کردیم و در این دو سه هفته اخیر، فروشگاه های بزرگ اینترنتی را  بازرسی کردیم که هر کدام به محکومیت های میلیاردی محکوم شدند و بالای ۱۲ هزار واحد صنفی متخلف در این دو سه هفته اخیر پلمب شده است. همچنین حضور تعزیرات در بازار را اجرایی کردیم.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است