شعبه ۱۵ شورای حل اختلاف اراک ویژه صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید

شعبه ۱۵  شورای حل اختلاف اراک ویژه صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید
گلچین اخبار 1401/04/08 261

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در پی وقوع زمین‌لرزه در برخی نقاط استان هرمزگان، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه طی تماسی با رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان بر همکاری و مساعدت با سایر دستگاه‌ها در راستای بسیج امکانات و تأمین امنیت و کمک به رفع گرفتاری و کاهش مشکلات حادثه‌دیدگان تأکید کرد.

پیرو تماس و پیگیری رئیس قوه قضائیه، مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان به‌همراه هیئتی از مسئولان قضائی این استان از مناطق زلزله‌زده غرب هرمزگان بازدید به‌عمل آورد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در همین ارتباط گفت: بلافاصله پس از وقوع زلزله بامداد امروز، با پیگیری حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای یک تیم ویژه از مسئولان قضائی استان هرمزگان شامل رئیس‌کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان و سایر مقامات قضائی، در روستاهای سایه‌خوش و کنخ از توابع شهرستان بندرلنگه که محل کانونی زلزله هستند، حاضر شدند.

قهرمانی افزود: رئیس قوه قضائیه همچنین دستورات لازم را جهت پیگیری مطالبات قانونی زلزله‌زدگان و همچنین نظارت بر توزیع عادلانه امکانات و خدمات میان حادثه‌دیدگان صادر کرد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به ابلاغ دستورات ویژه قضائی برای برقراری نظم و امنیت در محل وقوع زلزله اظهار کرد: نیروهای پزشکی قانونی استان هرمزگان نیز با حضور در محل کانونی وقوع زلزله، اقدام به شناسایی اجساد جان‌باختگان و صدور دستورات لازم برای تحویل پیکرهای متوفیان به خانواده‌هایشان کردند.

قهرمانی همچنین از دیدارهای مقامات قضائی استان هرمزگان با خانواده‌های متوفیان زلزله بامداد امروز در غرب این استان و ابراز همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان خبر داد و گفت: در جریان این زلزله پنج نفر جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز مصدوم شدند.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است