نیروهای مسلح از سالم‌ترین اقشار جامعه هستند/ احضار متخلفان بر اساس اصول باشد

نیروهای مسلح از سالم‌ترین اقشار جامعه هستند/ احضار متخلفان بر اساس اصول باشد
گلچین اخبار 1401/02/19 261

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، مراسم تودیع و معارفه معاون اول رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضایی نیروهای مسلح و سرپرست سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه و حجت‌ الاسلام و المسلمین احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و نمایندگان نیروهای مسلح برگزار شد.

معاون اول قوه قضاییه در این مراسم، بیان کرد: امروز نظام قضایی در گام دوم انقلاب در مرحله بسیار حساسی قرار دارد، که اسم‌ آن را دوره تحول و تعالی در قوه قضاییه نامگذاری کردیم که نیازمند اقدامات علمی است، بنای ما بر این است تا از این پس تمام برنامه‌های اجرایی در قوه قضاییه سند علمی داشته باشد.

وی افزود: حدود یک ماه قبل از برنامه کاربردی عملیاتی در دادگستری‌های کشور رونمایی و تکلیف هر دادگستری مشخص شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق اظهار کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح در تمام دوره‌های کاری خود جزو سازمان‌های پاک و منظم قوه قضاییه بوده است.

وی افزود: برنامه جدید مبارزه با فساد، حمایت از تولید شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از اشتغال زایی است.

معاون اول قوه قضاییه ادامه‌ داد: قوه قضاییه به هیچ وجه راضی نیست که کارخانه‌ای با ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر به دلیل تخلف یک مدیر تعطیل شود بنابراین هنر دادستان این است مجرم را شناسایی و تنبیه کند، چه معنایی دارد کارخانه‌ای به دلیل تخلف یک نفر تعطیل و کارگران آن کارخانه بیکار شوند؟

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح کشور از سالم‌ترین قشرهای جامعه هستند، افزود: قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند، باید به جرم فرد نظامی رسیدگی و در عین حال اقتدار نیروهای مسلح را حفظ کنند لذا احضار متخلفان نظامی و انتظامی باید بر اساس اصول باشد. نیروهای مسلح کشور از سالم‌ترین قشرهای جامعه هستند.

حجت‌ الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه اساس تشکیل دادگاه‌های نظامی، حراست از نیروهای نظامی و انتظامی است، گفت: انجام دقیق ماموریت های نیروی انتظامی مایه مباهات است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز در این مراسم بیان کرد: انتصاب یعنی بار سنگین مسئولیت را بر دوش فرد گذاشتن و دادن برگه امتحانی به وی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان تصریح کرد: مراسم تکریم برای این است که به افرادی که بار سنگین را به منزل رساندند، تبریک گفته شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ،افزود: کسانی که امروز معارفه می‌شوند، بار سنگین مسئولیت را بر دوش می‌گیرند و هر آمدنی رفتنی دارد و به فرموده امام علی (ع)، خوشا به حال کسانی که در طاعت خالق و در خدمت مخلوق هستند.

در این مراسم، شهبازی به عنوان معاون اول سازمان قضایی نیروهای مسلح و کریمی به‌ عنوان معاون مدیریت و منابع سازمان قضایی نیروهای مسلح منصوب شدند.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است