خدمات دفاتر الکترونیک قضایی به صورت ۲۴ ساعته در اولویت قرار گیرد

خدمات دفاتر الکترونیک قضایی به صورت ۲۴ ساعته در اولویت قرار گیرد
گلچین اخبار 1400/12/18 261

به گزارش ایسنا. نشست رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و نمایندگان استانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار شد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در ابتدای این جلسه با بیان اینکه اهمیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به حدی است که در شش ماه اخیر ۵ جلسه با نمایندگان استانی و اعضای هیئت مدیره این دفاتر برگزار شده است، بیان کرد: تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم که اصلاح آیین‌نامه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با سرعت انجام شود و آن را به نقطه تصویب برسانیم. به جرأت می‌توان گفت که زمان زیادی را برای اصلاح این آیین‌نامه صرف کرده‌ایم، زیرا معتقدیم استفاده از ظرفیت‌های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یک فرصت است که با خدمات مطلوب به مراجعه‌کنندگان، رضایت مردم را به همراه خواهد داشت.

محمدکاظمی‌فرد با اشاره به اینکه ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یکی از خدمات نوینی است که در قوه قضاییه انجام شده است و این امکان را فراهم کرده است تا بخش خصوصی قسمتی از کارهای قوه قضاییه را انجام دهد تأکید کرد: باید با استفاده از ظرفیت ۶ هزار کارمند در این دفاتر در جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم گام برداریم.

وی در ادامه با بیان اینکه دفاتر خدمات قضایی یک نقطه درخشان در عملکرد قوه قضاییه محسوب می‌شود، گفت: حفظ و توجه به این دفاتر از اولویت‌های مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه است و برای حل مشکلات موجود در دفاتر باید ایده‌های نو را مورد توجه قرار داد و پافشاری و حرکت در مسیر گذشته نتیجه‌ای نخواهد داشت. شنیدن نظرات، انتقادات و دیدگاه‌های اعضای هیئت مدیره و نمایندگان استانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نقش مهمی در ارتقاء، رشد و همچنین رفع مشکلات آنان دارد.

وی در ادامه با تاکید بر این که بهره گیری از مدل‌های جدید فناوری هم فرصت و هم تهدید هستند گفت: اگر از مدل‌های جدید فناوری در زمان درست استفاده بجا وصحیح کنیم نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت، اما اگر در زمان اشتباه گام برداریم دچار مشکلات عدیده‌ای خواهیم شد.

رئیس مرکز فناروی و اطلاعات قوه قضاییه با بیان این که کاهش هزینه‌ها مشکلات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را کاهش می‌دهد گفت: اقداماتی در راستای کاهش هزینه‌های دفاتر خدمات قضایی انجام داده ایم که با اجرایی شدن آن بخشی از هزینه‌های دفاتر کاهش می‌یابد.

کاظمی فرد با تاکید بر این که دفاترخدمات الکترونیک قضایی باید به صورت شبانه روزی به ارائه خدمت به مردم بپردازند گفت: استفاده از فناوری‌های نوین وهوشمند این فرصت را در اختیار دفاتر قرار می‌دهد تا بتوانند به صورت شبانه روزی به ارائه خدمت بپردازند. این خدمات به افزایش درآمد دفاتر کمک فراوانی خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به ارائه خدمات الکترونیک قضایی به ایرانیان خارج از کشور گفت: این آمادگی وجود دارد که تمام خدماتی که به ایرانیان داخل کشور ارائه می‌دهیم در دسترس ایرانیان خارج از کشور نیز قرار گیرد.

در ابتدای این نشست مدیرعامل و برخی از نمایندگان استانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است