دستگاه قضایی در تامین امنیت، عدالت و رفاه و توسعه مردم نقش دارد

دستگاه قضایی در تامین امنیت، عدالت و رفاه و توسعه مردم نقش دارد
گلچین اخبار 1400/12/04 261

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام نورالله قدرتی در اختتامیه جشنواره شهید بهشتی گفت: پژوهش و علم ذاتاً ارزش دارد و باید به این مسئله توجه کرد. مردم و کشوری که ارزش و جایگاه برای علم حتی علم دنیوی صرف را قائل نیستند، قطعاً به رشد کافی نخواهند رسید.

وی یادآور شد: قبل از انقلاب با آن همه سرمایه و امکاناتی که وجود داشت، کشور ما عقب ماندگی‌های زیادی داشت و از برکات پیروزی انقلاب اسلامی، توجه ویژه به علم و دانش است و شاهد رشد کمی پژوهشگران و دانشجویان هستیم که از نشانه‌های ارزشمند است. یکی از افراد تأثیر گذار در این مسیر، شهید بهشتی بود و دشمن هم امثال شهید بهشتی را به خوبی می‌شناخت که اگر با جایگاه علمی که داشتند در جامعه بمانند و ارزش‌های خود را ترویج دهند چه اتفاقاتی خواهد افتاد. اهل علم و پژوهشگران از جمله افرادی بودند که دشمن ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آنها را هدف خود قرار داد.

قدرتی افزود: برخی از پژوهشگران نظریاتی از شهید بهشتی مطرح کردند که ۳۰ سال بعد از آن تاریخ، اندیشمندان غربی آنها را ارائه دادند که این موضوع برگرفته از فرهنگ غنی اسلامی است.

قدرتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت واحدهای تولیدی کشور تاکید کرد: از ۴۵ هزار کارخانه فعال ۹۰ هزار کارخانه و مجموعه تولیدی هستند که بیش از ۱۲ هزار مورد آنها تعطیل شدند و بر حسب بررسی‌ها ۷ هزار کارخانه می‌تواند با تلاش‌ها احیا شود.

وی در پایان با اشاره به برگزاری جشنواره شهید بهشتی گفت: این موضوع بیانگر اهمیت دادن به موضوع علم و دانش است.  سخن از عدالت گفتن راحت است اما در اجرا و عمل بسیار مشکل است و اگر حکومتی بخواهد عادلانه رفتار کند قطعاً نیاز به قوانین کارآمد دارد و دشمن هم از همین نقطه سواستفاده می‌کند. مردم به امنیت، عدالت و رفاه و توسعه نیاز دارند و دستگاه قضائی بی گمان در این زمینه نقش دارد.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است