پایان کشمکش بر سر تقسیم ارثیه ۱/۵ میلیاردی در گرگان

پایان کشمکش بر سر تقسیم ارثیه  ۱/۵ میلیاردی در گرگان
گلچین اخبار 1400/10/26 261

احمد جعفری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه شوراهای حل اختلاف با محوریت صلح و سازش میان افراد فعالیت می کنند، اظهار کرد: نگاه ما در شوراهای حل اختلاف این است که تا جای ممکن از ارجاع پرونده به دادگاه پرهیز کرده و در صورت امکان موضوعات و مناقشات را با نگاهی مثبت و سازنده به سمت صلح و آشتی ببریم.

وی با بیان اینکه یک پروده مناقشه بر سر میراث پدری در شورای حل اختلاف یکی از روستاهای شهرستان گرگان تشکیل شده بود، افزود: پدر اعضای این خانواده ۷ نفره، سال ها قبل درگذشته بود و کشمکش فرزندان برای تقسیم اموال از چند ماه پیش و پس از فوت مادر خانواده آغاز شد.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان با تاکید بر اینکه اختلاف و درگیری ورثه بر سر نحوه تقسیم اموال تا جایی پیش رفت که صدای اعتراض اهالی روستای محل زندگی آنان را نیز در آورد، ادامه داد: به درخواست اعضای خانواده و اهالی روستا، اعضای شورای حل اختلاف روستا به امید حل و فصل اختلاف ورثه، به پرونده ورود کردند.

جعفری با اشاره به اینکه بالاخره پس از چندین نشست با پادرمیانی شورای حل اختلاف، ورثه درباره چگونگی تقسیم اموال به توافق رسیدند، خاطرنشان کرد: به لطف خدا و با همت اعضای شورای حل اختلاف با تقسیم اموال کشمکش موجود به صورتکامل تمام و رفع شد.

وی با بیان اینکه با حل و فصل اختلاف اعضای این خانواده، هفت پرونده ای که در دادگاه برای تقسیم ماترک تشکیل داده بودند هم بسته شد، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در شوراهای حل اختلاف در راستای ماموریت های محوله به دستگاه قضا و مردم عزیز کمک قابل توجهی داشته باشیم.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است