تاکید مظفری بر جدیت بیشتر در اجرای احکام دیوان عدالت اداری

تاکید مظفری بر جدیت بیشتر در اجرای احکام دیوان عدالت اداری
گلچین اخبار 1400/08/11 261

به گزارش ایسنا به نقل از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، به سفر اخیر استان خوزستان و ملاقات مردمی که با حدود سیصد نفر از اهالی استان صورت گرفت، اشاره کرد و گفت: بیشتر اعتراض‌های مردم در خصوص عدم اجرای احکام دیوان از سوی دستگاه‌های اجرایی بود.

رئیس دیوان عدالت اداری به جدیت و اهتمام بیشتر در اجرای احکام دیوان تاکید کرد و گفت: همه قضات و مدیران دیوان عدالت اداری باید در اجرای احکام دیوان با جدیت بیشتر و بدون اغماض و ملاحظه شرایط، با قاطعیت ورود پیدا کنند.

وی افزود: حجم زیادی از آرای دیوان عدالت اداری اجرا می‌شود اما به چشم نمی‌آید، اما همان تعداد اندکی از آرای دیوان که در اجرای آن از سوی دستگاه های اجرایی مشکل ایجاد می‌شود موجب نارضایتی مردم از دیوان و دستگاه اجرایی مربوطه می‌شود.

مظفری با تاکید بر اینکه قانون برای ثبت در تاریخ وضع نشده است بلکه باید اجرا شود، گفت: در صورت عدم اجرای احکام دیوان عدالت اداری از سوی دستگاه‌های اجرایی در حوزه استنکاف کوتاه نیایید اما از چارچوب قانون هم خارج نشوید جرا که قانون برای احقاق حق نوشته شده است.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان با بیان این‌که ما در جایگاه عدل قرار داریم و خارج از چارچوب قوانین نمی‌توانیم رای صادر کنیم، افزود: باید به جایگاه حساسی که در آن قرار گرفته‌ایم توجه ویژه داشته باشیم و با مشورت و خرد جمعی آراء صادر شود و تحت تاثیر حواشی، توصیه و سفارش‌های بیرونی رای صادر نشود.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است