نقدعلی: گزارش تحقیق و تفحص باید به صدور حکم قضایی منتهی شود

نقدعلی: گزارش تحقیق و تفحص باید به صدور حکم قضایی منتهی شود
گلچین اخبار 1400/07/20 261

به گزارش ایسنا، محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در تذکر آیین نامه ای جلسه علنی امروز مجلس با استناد به ماده ۲۲ آیین نامه داخلی به گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص بورسیه های دانشجویی اشاره کرد و گفت: در گزارشهای تحقیق  و تفحص ارائه شده به قوه قضاییه چه در این مجلس و چه مجالس گذشته غالبا مستندات و پیوست ها به گونه ای نبوده که موجب صدور حکم شود. اکنون شکایت از آقای رئیس جمهور در کمیسیون اصل ۹۰ با ۵۰۰ هزار امضا تقدیم شده است ضمن اینکه در همین گزارش بحث بورسیه ها نام آقای روحانی و معاونش در صدر اسامی متخلفان می باشد. 

وی افزود:  تقاضا دارم  که به این مهم توجه شود؛ غالبا این گزارشها به دلیل اینکه دارای مستندات و پیوست قضایی نیست موجب صدور حکم نمی شود؛ در ۹۰ درصد تحقیق و تفحصهای ارائه شده به قوه قضاییه در مجلس دهم عنوان شده که مستندات قابلیت صدور حکم قضایی را ندارد. گزارشها باید به گونه ای ارسال شود که قابلیت صدور حکم قضایی داشته باشند.

مصری رئیس جلسه علنی امروز مجلس در این خصوص عنوان کرد: خلاف آیین نامه صورت نگرفته است گزارشها ارائه می شود اما باید توجه کنبم قوه قضاییه قوه مستقل است و براساس معیارهای قضایی تصمیم می گیرد و ما هم تصمیم ها را محترم می دانیم‌.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است