۷۱ مرکز مشاوره در سطح استان کرمان فعالیت می‌کنند/برگزاری ۱۴ کارگاه مداخله در طلاق در سال جاری

۷۱ مرکز مشاوره در سطح استان کرمان فعالیت می‌کنند/برگزاری ۱۴ کارگاه مداخله در طلاق در سال جاری
گلچین اخبار 1400/07/04 261

خبرگزاری میزان - سیدمهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در جلسه شورای مشورتی مراکز مشاوره استان کرمان با اشاره به اینکه دبیرخانه شورای مشورتی مراکز مشاوره در کرمان راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: در سال ۹۹ تعداد هشت جلسه شورای مشورتی برگزار شده و ۱۰۴ مصوبه داشته است؛ همچنین چهار دوره بازدید و نظارت بر عملکرد مراکز مشاوره انجام و سه نفر از مدیران مراکز به عنوان نفرات برتر معرفی شده اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با بیان اینکه در سال گذشته کمیته علمی مراکز مشاوره نیز برگزار شده است، تصریح کرد: برخی مراکز که نیاز به اتخاذ مشاور داشته اند با نظارت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و همکاری بهزیستی و نظام روان شناسی یک نفر روان شناس انتخاب کرده‌اند که در این راستا صلاحیت ۲۸ نفر مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت شش نفر تایید صلاحیت شده اند.

قویدل در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر سامانه تصمیم در شهرستان‌های بیش از ۵۰ هزار جمعیت فعال است، گفت: در سال جاری گزینش، جذب و آموزش ۲۱ مشاور انجام شده و علاوه بر برگزاری دوره عملی کارآموزی مشاوران خانواده، ۱۴ کارگاه مداخله در طلاق ویژه مددکاران بهزیستی نیز برگزار شده است.

بیشتر بخوانید:

دعاوی طلاق در شهر کرمان به مراکز مشاوره ارجاع می‌شود/ ثبت نام آنلاین مرکز مداخله در طلاق

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان یادآور شد: امسال نیز با برگزاری یک جلسه شورای مشورتی سعی کرده‌ایم با استفاده از ظرفیت این شورا و رصد دقیق موضوعات و مصوبات بتوانیم به نحو مطلوب تری برنامه ریزی‌ها را انجام و مصوبات را اجرا کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در حال حاضر ۳۰ مرکز مشاوره در کرمان و ۴۱ مرکز در سطح استان کرمان فعالیت می‌کنند که در مجموع ۷۱ مرکز مشاوره به ارائه خدمات آموزشی به زوجین، صلح و سازش، پیشگیری از طلاق و سایر مهارت‌ها می‌پردازند.

قویدل گفت: ارزیابی و دستورالعمل‌ها حاکی از آن است که نظارت نسبی در سطح مرکز مشاوره استان کرمان وجود دارد، هرچند برخی نقایص و معایب وجود دارد که باید اصلاح شوند؛ ضمن اینکه در مساجد گروه‌های مصلحین با تیمی سه نفره تشکیل شده اند که یک نفر از آن‌ها مشاور و دو نفر از معتمدین محلات هستند.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر از طریق سامانه تصمیم خدمات مشاوره انجام می‌شود؛ در حالی‌که ضرورت دارد قبل از ثبت و ارجاع پرونده‌ها به دادگاه، از طریق دفاتر خدمات قضایی یا سامانه مذکور با ارجاع به مصلحین و مشاورین نسبت صلح و سازش و حل اختلاف در پرونده‌ها اقدام شود.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است