۱۲۴۲ زندانی با تلاش شورا‌های حل اختلاف تهران آزاد شدند

۱۲۴۲ زندانی با تلاش شورا‌های حل اختلاف تهران آزاد شدند
گلچین اخبار 1400/07/04 261

خبرگزاری میزان - آیین نامگذاری مجتمع‌های شورا‌های حل اختلاف استان تهران به نام شهدای گرانقدر با حضور عمرانی معاون دادستان کل کشور و فرمانده نیروی مقاومت بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری، مهدوی رئیس شورای حل اختلاف استان تهران و برخی از مقامات قضایی و نظامی امروز در سالن شهید رشادی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهدوی با بیان اینکه ۶۰ مجتمع شورای حل اختلاف استان تهران به نام شهدا مزین شده‌اند، گفت: این مجتمع‌ها به نام شهدای ارتش، سپاه، مدافعین سلامت، مدافعین حرم، شهدای اهل سنت و شهدای خانم نامگذاری شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در گذشته تنها یک دهم از مجتمع‌های شورا‌های حل اختلاف استان تهران دارای پایگاه بسیج بوده‌اند، گفت: امروز تمام شورا‌های حل اختلاف استان تهران دارای پایگاه بسیج هستند.

مهدوی در ادامه با بیان اینکه در گذشته تنها حدود ۱۰ درصد از پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف استان تهران به سازش ختم می‌شد، گفت: با تلاش اعضای شورا‌های حل اختلاف تهران امروز این عدد به ۴۵ درصد رسیده است.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲۸۲ زندانی توسط شعب شورا‌های حل اختلاف تهران به ویژه شعب مستقر در زندان‌ها آزاد شده‌اند، گفت: در همین بازه زمانی ۳۶ محکوم به قصاص با تلاش شورا‌های حل اختلاف به زندگی بازگشته‌اند.

مهدوی افزود: در شش ماهه ابتدایی سال جاری نیز شاهد رهایی ۳۱ محکوم به قصاص از چوبه دار با تلاش شورا‌های حل اختلاف استان تهران بوده‌ایم در همین بازه زمانی نیز ۱۲۴۲ زندانی از زندان‌های استان تهران با تلاش شورا‌های حل اختلاف استان تهران آزاد شدند.

در ادامه این مراسم عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و فرمانده پایگاه بسیج قوه قضاییه با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، گفت: ما هرچه داریم از امام حسین (ع) و شهدا داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت، مجلس، قوه قضاییه باید تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم به کار گیرند اظهار داشت: باید با تلاش مشکلات مردم، مشکلات تولید صنعت‌گران و مشکلات جامعه را مرتفع کنیم.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است