آزادی ۷۰ زندانی جرایم غیر عمد در استان ایلام

آزادی ۷۰ زندانی جرایم غیر عمد در استان ایلام
گلچین اخبار 1400/06/29 261

خبرگزاری میزان - علی دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام همراه معاونین قضایی و مدیرکل زندان‌های استان ایلام از زندان مرکزی شهرستان ایلام بازدید کرد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در جریان این بازدید با حضور در زندان مرکزی، بازداشتگاه، بند نسوان و کانون اصلاح و تربیت به صورت مستقیم و چهره به چهره با مددجویان گفت‌وگو کرد و ضمن بررسی درخواست‌های مطرح شده برای حل مشکلات و بهره‌مندی آنان از تسهیلات قضایی دستورات لازم را صادر کرد.

در ضمن این بازدید دهقانی در سخنانی اظهار کرد: اجرای هدفمند برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها که می‌توان آن را رسالت اصلی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی دانست، در گروی وجود آرامش و امنیت کامل بر مراکز اصلاحی و تربیتی است.

وی هدف از حضور در زندان را اصلاح، بازپروری و ارتقاء روحی و معنوی زندانیان توصیف کرد و گفت: مددجویان باید به بهترین نحو ممکن از فرصت پیش آمده و ایام حضور در زندان جهت اصلاح، بازپروری، تذهیب نفس و ارتقاء دانش و مهارت‌های زندگی استفاده کنند.

دهقانی به وظایف و تکالیف مسئولین زندان، قضات ناظر زندان و قضات اجرای احکام در خصوص غربالگری و پایش مستمر پرونده‌ها و بررسی آخرین وضعیت زندانیان اشاره کرد و افزود: در صورت وجود شرایط قانونی، کلیه اقدامات لازم باید در اسرع وقت جهت بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات و امتیازات قانونی انجام گیرد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام همچنین با حضور در کانون اصلاح و تربیت و دیدار و گفت‌وگو با مددجویان آن، آخرین وضعیت این کانون را بررسی کرد و اظهار داشت: ترویج فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی و ارتقاء کیفی برنامه‌های اصلاحی این کانون به منظور بازپروری و بازگشت مددجویان به اجتماع باید با جدیت پیگیری شود.

دهقانی همچنین از افزایش ۸۶ درصدی مجازات‌های جایگزین حبس و بازدید‌های مستمر کارکنان قضایی از زندان‌های این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: با تلاش‌های مسئولان سازمان زندان‌ها، ستاد دیه، انجمن حمایت از زندانیان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمیته امداد امام خمینی (ره) و کمک‌های خیرین استان ایلام در سال گذشته ۱۸۰ زندانی و از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شدند.

احسانی مدیرکل زندان‌های استان ایلام نیز ضمن تقدیر از عنایت ویژه و اثربخش رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان ایلام به زندان و زندانبانی، بیان کرد: در بازدید‌های مستمر قضات و مسئولان قضایی، بسیاری از مشکلات زندانیان مرتفع می‌شود و پیگیری پرونده‌های قضایی آنان سریع‌تر انجام می‌پذیرد.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است