گذشت از قصاص در دوازدهمین پرونده قتل عمد به همت دستگاه قضایی آذربایجان غربی

گذشت از قصاص در دوازدهمین پرونده قتل عمد به همت دستگاه قضایی آذربایجان غربی
گلچین اخبار 1400/06/29 261
ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در گفت‌وگو با میزان از صلح و سازش دوازدهمین پرونده قتل عمد در شش ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.
 
وی اظهار داشت: با پیگیری اعضای شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارومیه با جلب رضایت اولیای دم مقتول پرونده قصاص نفس، مددجوی زندانی پس از ۹ سال به صلح و سازش انجامید.

عتباتی، افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری تعداد ۱۲ فقره پرونده قتل عمد با وساطت و میانجیگری اعضای شورا‌های حل اختلاف مستقر در زندان‌های استان منجر به جلب رضایت از اولیای دم مقتولین و بازگشت محکومین به قصاص به کانون خانواده شده است؛ و تعداد قابل توجهی پرونده نیز در حال توافق میباشد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های بی شائبه همکاران قضایی، مددکاران، اعضای شورای حل اختلاف و همیاران صلح ستاد صبر استان و ریش سفیدان محلی گفت: مشارکت و ورود ائمه جمعه و جماعات، ریش سفیدان محلی و خیرین در تسهیل نمودن امر اخذ رضایت از اولیای دم بسیار مؤثر و سازنده است.

عتباتی افزود: با وجود ظرفیت‌های فراوانی که این استان در زمینه صلح و سازش دارد و با لحاظ روحیه گذشت و مصالحه مردم ولایی و شهید پرور این استان و اشاعه فرهنگ صلح و سازش در بین این مردم به عنوان امری پسندیده و مورد قبول انتظار داریم با همت اعضای شورا‌های حل اختلاف و هسته‌های جهادی بخشایش این روند اصلاحی در سال جاری بیش از پیش گسترس یابد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت تعداد ۱۱ شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان در استان خاطر نشان کرد:۱۳۰ نفر از همیاران صلح که ازروحانیون، بزرگان طوایف، معتمدین و خیرین استان میباشد در هسته‌های جهادی بخشایش حوزه‌های قضایی استان سازماندهی شده و به کمک شورا‌های حل اختلاف استان شتافته اند.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است