ابلاغ برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس از سوی معاون اول قوه قضاییه

ابلاغ برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس از سوی معاون اول قوه قضاییه
گلچین اخبار 1400/06/24 261
خبرگزاری میزان - نشست بررسی راهکار‌های اجرایی برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس و قوه قضاییه با حضور معاونین و روسای سازمان‌ها و مراکز وابسته به دستگاه قضا برگزار شد.

فرخ‌زاد جهانی، معاون معاونت اول و رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس قوه قضائیه در این نشست با اشاره به ضرورت توجه به فرهنگ ایثار و شهادت، بیان داشت: توجه به آرمان‌های دفاع مقدس و شهدا در گام دوم انقلاب در صدر برنامه‌ها در دوره تحول و تعالی دستگاه قضایی قرار دارد و در این راستا در نظر است با تشکیل ستادی متمرکز در معاونت اول این مهم نه تنها در ایام هفته گرامیداشت دفاع مقدس؛ بلکه در تمام مدت ایام سال به صورت مستمر پیگیری و ادامه یابد.

وی توجه به دیدگاه‌های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (حفظ ا...) در خصوص سبک زندگی شهدا را یک ضرورت استراتژیک برای کشور دانست و متذکر شد: مفهوم شهید در مکتب اسلام و در جامعه ما با سایر دیدگاه‌ها و مکاتب فکری تفاوت بنیادی دارد و به همین تناسب تجلیلی که ما از «شهید» داریم برگرفته از آموزه‌های دینی و قیام حضرت اباعبدا.. الحسین (ع) و سلحشوری یاران باوفای ایشان می‌باشد.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس افزود: از روز دوشنبه ۳۱ شهریور تا چهارشنبه ۷ مهرماه روز‌های هفته دفاع مقدس به‌ترتیب "پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت"، "شهیدان، جانبازان، آزادگان، صلابت و فخرآفرینی، سربازان"، "معنویت، زنان، خانواده و سلامت"، "ولایتمداری، جوانان، علم و دانش پژوهی"، "دفاع همه جانبه، پشتیبانی مردمی و اصناف"، "وحدت ملی، بصیرت، دشمن شناسی و استکبارستیزی"، "نیرو‌های مسلح، بسیجیان، جهادگران، عشایر و پیشمرگان کرد مسلمان" و "فرماندهان، عزتمداران و حماسه‌آفرینان" نام‌گذاری شده که در این رابطه برنامه و محور‌های اجرایی تعیین و جهت اجرا به مبادی ذیربط ابلاغ خواهد شد.

در ادامه این جلسه نیز هریک از اعضا به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و حسب مورد نیز رهنمود و توصیه‌های لازم ارائه شد.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است