عملکرد کاروان المپیکی و پارالمپیکی کشورمان رضایت‌بخش بود

عملکرد کاروان المپیکی و پارالمپیکی کشورمان رضایت‌بخش بود
گلچین اخبار 1400/06/24 261

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سید حمید سجادی در حاشیه مراسم بدرقه تیم ملی والیبال ناشنوایان اعزامی مسابقات قهرمانی جهان در ایتالیا که در محل فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان برگزار شد اظهار داشت: همانطور که می‌دانید میزبانی‌های خوبی در پیش است در آبان ماه و امروز هم مراسم بدرقه تیم والیبال ناشنوایان بود. البته قبلاً از فدراسیون ناشنوایان بازدید کرده بودم و تا حدودی با محدودیت‌ها، ظرفیت‌ها و امکاناتی که وجود دارد، آشنا هستم. بدون شک اینها کافی نیست و نباید قانع شویم. خدا را شاکر هستیم که این امکانات وجود دارد، اما ان‌شاءالله باید برنامه‌ریزی کنیم که بهترین‌ها در انتظار این قشر از ورزشکاران عزیزمان باشد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: ما المپیک توکیو را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر در رشته‌های مختلف مدال‌هایی به دست آمد. شرایط مدال‌آوری در المپیک ۲۰۱۲ لندن خوب بود و در ۲۰۱۶ ریو نیز تا حدودی اتفاقات خوبی افتاد. در المپیک توکیو شرایط به لحاظ تعداد مدال کمی متفاوت بود، ولی الحمدالله به لحاظ تعداد مدال طلا نسبت به ریو بهتر بود. این فراز و فرودها را در چند دوره اخیر المپیک داشته‌ایم، ولی باید برنامه‌ریزی لازم را انجام بدهیم. ما دو سال و هشت ماه دیگر المپیک پاریس را داریم و این رویداد نیز مثل برق و باد از راه می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: بعد از المپیک توکیو، بازی‌های پارالمپیک هم برگزار شد و کاروان مقدسی تحت نام مبارک شهید حاج قاسم سلیمانی اعزام شد. این کاروان ارزشمند با روحیه معنوی و جهادی که تشکیل شده بود، نتایج ارزشمندی کسب کرد. ۲۴ مدال به دست آمد که ۱۲ طلا و ۱۱ نقره بود. این تعداد یعنی ما ۲۳ بار به فینال رفتیم و این ارزشمند بود. نقطه عطف دیگر و متفاوتی که نسبت به دوره‌های گذشته وجود داشت، این بود که ما در ۱۰ رشته شرکت کردیم و در هفت رشته مدال به دست آوردیم. ارزش کار کاروان پارالمپیک این بود که در هفت رشته مدال گرفت.

دکترسجادی یادآور شد: امروز بزرگداشت و رسمیت دادن به یک بدرقه و هویت دادن به عزیزانی که قرار است به یک مسابقات مهم جهانی اعزام شوند، آنهم از نوع معلولیت حسی ناشنوایان.
او افزود : ما با سختی کار این عزیزان آشنا هستیم و محدودیت‌های آنها را می‌دانیم. در کنار فعالیت‌های ورزشی که این عزیزان دارند زندگی شخصی آنها هم در روند بهبودشان تأثیرگذار است. بنابراین ما باید به زندگی قهرمانان برسیم، چون همیشه در اردو نیستند و بعد از ورزش‌شان، نیاز به کار و شغل دارند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ما باید به سمت بهبود یکسری رویه‌ها برویم و تسهیلات جدیدی را به وجود بیاوریم که در زندگی حال حاضر آنها تأثیرگذار باشد. اگر سالن، پاداش و حقوق و مربی خوب می‌خواهند این مسائل تکلیف ماست. این موضوع درخواست نمایندگان مجلس و رئیس فدراسیون بود. این مسائل جزو وظایف ماست و من هم به‌عنوان یک عضو کوچک ورزش می‌گویم که باید تلاش کنیم که وضعیت را بهبود دهیم.

وی درباره بسته بودن پیست‌های اسکی عنوان کرد: ما یک جلسه تخصصی با فدراسیون اسکی در هفته آینده داریم. در آن جلسه شرایط را بررسی خواهم کرد. ضمن اینکه آخرین وضعیت پیست‌ها را از شرکت توسعه خواسته‌ام. من با اسکی بیگانه نیستم و اطلاعات خوبی دارم که البته مربوط به قبل از حضورم در وزارت ورزش است. الان که مسئولیت دارم، اطلاعات باید درست و استاندارد به دستم برسد که مبنای تصمیم‌گیری شود. حتماً با فوریت و قبل از اینکه دیر شود، به وضعیت رشته‌های زمستانی رسیدگی می‌شود؛ مخصوصاً شرایط پیست‌ها که از این حالت بلاتکلیفی، فرسودگی، ناامن بودن و غیراستاندارد بودن خارج شویم.


 سجادی درباره وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و درخواست هواداران استقلال برای مشخص شدن وضعیت این باشگاه تصریح کرد: ما به اعضای هیئت مدیره اعتماد می‌کنیم. همانطور که در پرسپولیس هم به اعضای هیئت مدیره این باشگاه احترام گذاشتیم، در استقلال هم همینطور است. درست است که این دو باشگاه دولتی هستند و به زودی مراحل واگذاری آن انجام خواهد شد، اما به شخصه اگر مدعی هستم که مدیر ورزشی هستم، باید به نظر کارشناسی اعضای هیئت مدیره احترام بگذارم.

 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است