بازدید رئیس کل دادگستری مازندران و ۸۵ قاضی از زندان نور و نوشهر/ ۳۲ زندانی آزاد و به ۱۵۶ مددجو مرخصی اعطا شد

بازدید رئیس کل دادگستری مازندران و ۸۵ قاضی از زندان نور و نوشهر/ ۳۲ زندانی آزاد و به ۱۵۶ مددجو مرخصی اعطا شد
گلچین اخبار 1400/06/24 261
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین اکبری،رئیس کل دادگستری استان مازندران بیان کرد: طی بازدید از زندان نور به همراه ۸۵ نفر از قضات دادگستری‌های شهرستان نور و نوشهر، ۱۰ زندانی واجد شرایط آزاد و ۷۱ زندانی نیز به مرخصی اعزام شدند و با ۱۱۰ زندانی نیز دیدار چهره به چهره انجام و نسبت به بررسی مشکلات آنان دستور لازم داده شد.
 
همچنین طی بازدید از زندان نوشهر نیز با ۱۱۵ نفر از زندانیان دیدار و سر انجام ۲۲ زندانی آزاد و به ۸۵ نفر نیز مرخصی اعطاشد.
 
رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: در راستای سند تحول قضایی و تاکیدات رئیس قوه قضائیه، یکی از مهمترین رویکرد‌های دستگاه قضایی استان حبس زدایی وکاهش جمعیت کیفری است.

وی افزود: اعتقاد ما این است زندان جای هر مجرمی نیست و فقط مجرمان خطرناک که امنیت اجتماعی و روحی و روانی مردم را برهم می‌زنند باید زندانی شوند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: این بازدید‌ها به منظور دیدار چهره به چهره با زندانیان وبررسی مشکلات مدد جویان انجام می‌شود تا زندانیان بدون واسطه و مستقیم با قضات ارتباط بگیرند و مشکلاتشان را بیان کنند، در این دیدار‌ها برخی از پرونده‌ها که نیاز به بررسی و پیگیری در محاکم قضایی دارد که دستور پیگیری داده می‌شود.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است