کسب رتبه سوم دادگستری استان مرکزی در حوزه آمار و عملکرد

کسب رتبه سوم دادگستری استان مرکزی در حوزه آمار و عملکرد
گلچین اخبار 1400/06/23 261
خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی از کسب رتبه سوم دادگستری اراک در حوزه آمار و عملکرد خبر داد و با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته به منظور تحقق منویات ریاست قوه قضاییه و دستیابی به هدف نهایی سند تحول قضایی که همان «اجرای عدالت واقعی» و «رضایت مندی مردم» است، اظهار داشت: بر اساس گزارش معاونت راهبردی قوه قضاییه، شاخص‌های مؤثر در شناسایی وضعیت عملکرد دادگستری‌ها در مقیاس کشوری استخراج و مورد محاسبه قرار گرفته و سپس دادگستری‌ها نسبت به یکدیگر در ارتباط با این شاخص‌ها رتبه بندی شده اند.

وی افزود: مطابق این گزارش، دادگستری استان مرکزی از حیث آمار و عملکرد، از ابتدای تیر ماه سال ۱۳۹۹ تا ابتدای تیرماه سال ۱۴۰۰ رتبه سوم را در کشور کسب نمود که پیشرفت چشمگیری در این زمینه صورت گرفته است. در مقایسه با رتبه ۱۰، سال گذشته دادگستری استان مرکزی در این رابطه، شاهد ارتقاء ۷ پله‌ای آمار و عملکرد دادگستری استان مرکزی بوده ایم که بسیار کار بزرگی محسوب می‌گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی بیان کرد: موفقیت در این امر، حاصل انجام اقدامات و تلاش‌های جهادی، شبانه روزی و مجاهدانه همکاران قضایی و اداری در دادگستری استان مرکزی است که جا دارد از همه‌ی زحمات و مساعی آنان در دستیابی به این مهم تقدیر نمایم.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و منویات ریاست قوه قضاییه، دو اولویت مهم تحقق کارآمدی و مقابله با فساد که در سند تحول قوه قضاییه آورده شده، مورد توجه جدی مجموعه عدلیه استان مرکزی قرار گرفته است. برای رسیدن به کارآمدی قابل توجه، تمامی همکاران در تلاش هستند و دادگستری استان مرکزی از حیث برخورداری از نیرو‌های پاکدست یکی از بهترین دادگستری‌ها در کشور است.
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است