بهترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد

بهترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد
گلچین اخبار 1400/06/22 261

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا که امروز و با حضور امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد با بیان اینکه درود میفرستیم به روان پاک امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافعان حرم، شهدای مدافع سلامت و شهید دکتر فخری زاده که جای ایشان امروز خالی بوده و حتما روح بلندشان در این مراسم حاکم است، گفت: از سردار آشتیانی وزیر محترم دفاع، همه دوستانی که در این مراسم شرکت کردند و همچنین از دانشمندان وزارت دفاع که انصافا در همه عرصه ها موفق بودند، تشکر میکنیم.

 

وی ادامه داد: به لطف خدا با مجموعه فعالیت هایی که در کشور انجام شده برای آینده هیچگونه نگرانی نداریم، امروزه ما در ۵ مرکز تولید واکسن را با انواع پلتفرم های موجود در دنیا داریم که این موضوع، امنیتی را برای آینده کشور ایجاد می کند.

 

در مساله کرونا، سلامت مردم با واکسیناسیون محقق خواهد شد

 

 عین اللهی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در یک سال و نیم گذشته خانواده های بسیاری را در کشور ما داغدار کرد، اما همزمان دانشمندان به ویژه دکتر فخری زاده احساس وظیفه کردند و در این عرصه وارد شدند و با تلاش های شبانه روزی، امروز این موفقیت حاصل شد، مطرح کرد: ان شاالله با تولیداتی که خواهند داشت برای آینده کشور موثر خواهند بود.

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: همانطور که ما همیشه در وزارت بهداشت شعار می دهیم، سلامت مردم برای ما بسیار اهمیت دارد.

 

وی با بیان اینکه امروزه در مساله کرونا، سلامت مردم، عمدتا با واکسیناسیون محقق خواهد شد، گفت: در تمام مطالعاتی که در دنیا و در کشور خودمان انجام شده، ثابت شده که واکسیناسیون تنها راه حل مبارزه با ویروس ها است.

 

واکسیناسیون در کشور به سرعت در حال انجام است

 

 عین اللهی عنوان کرد: در برهه ای به دلیل ضرورتی که در تسریع واکسیناسیون مردم وجود داشت مجبور به واردات واکسن شدیم و امروزه با واردات زیادی که انجام دادیم، واکسیناسیون در کشور به سرعت در حال انجام است.

 

وزیر بهداشت ادامه داد: تولیدات داخلی ما در مراکز انستیتو پاستور، رازی، سیناژن، برکت و واکسن فخرا این اطمینان را به ما می دهد که ان شاالله در آینده واکسیناسیون را با واکسن داخلی انجام دهیم. امروز این اطمینان را می دهم که واکسن فخرا یکی از واکسن های بسیار خوب و باکیفیت بالا است. از عزیزانمان در معاونت غذا و دارو تشکر میکنم که با دلسوزی خیلی ویژه به صورت شبانه روزی همگام با مراکز تولید واکسن، زحمت کشیده و کنترل کیفی می کنند.

 

به واکسن های داخلی خود اطمینان داریم

 

وی با بیان اینکه به واکسن های داخلی خود اطمینان داریم، اظهار کرد: همه شاهد بودیم که مقام معظم رهبری از واکسن ایرانی استفاده کردند که این برای ما یک افتخار بسیار بزرگ است؛ بنابراین با اطمینانی که مقام معظم رهبری به وزارت بهداشت و مجموعه دانشمندان ایرانی دارند با افتخار اعلام میکنیم که بهترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد و ان شاالله با افزایش تولید و صنعتی کردن تولیدها در آینده دیگر نیازی به واردات واکسن نخواهیم داشت.

 

عین اللهی در پایان خاطر نشان کرد: مجددا از همه عزیزان در وزارت دفاع که یک سال و نیم تلاش شبانه روزی کردند، تشکر می کنم و ان شاالله خداوند اجر فراوانی به این عزیزان دهد.

 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است