بازید دادستان همدان و هیاتی از قضات از زندان/ موافقت با تمدید مرخصی ۸۹۶ زندانی

بازید دادستان همدان و هیاتی از قضات از زندان/ موافقت با تمدید مرخصی ۸۹۶ زندانی
گلچین اخبار 1400/06/22 261
خبرگزاری میزان- با هماهنگی و برنامه ریزی انجام شده از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان؛ معاونان، قضات شعب مختلف دادسرای مرکز استان و همچنین دادستان‌های شهرستان‌ها به صورت هماهنگ در زندان حضور یافتند تا در حین بازدید از این مکان دیدار چهره به چهره با زندانیان داشته و مشکلات آنان را برطرف سازند.
 
حسن خانجانی موقر با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از زندانیان مربوط به جرایم غیرخشن هستند و بیشتر مرتبط با مسائل مالی، گفت: برخی‌ها قدرت توان پرداخت دیه به شاکی را ندارند و برخی نیز قربانی دام کلاهبرداران دیگر شده اند.

وی با تأکید بر اینکه حبس زدایی از سیاست‌های اصلی دستگاه قضا است که با جدیت دنبال می‌شود، اظهار کرد: چه بسا متهمین محکوم به حبس، با یک رسیدگی در لحظه، پرونده حبسشان بسته و آزاد می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان افزود: اگر بخواهیم زندانیان به شعب دادسرا اعزام شوند، روند و زمان رسیدگی به پرونده هایشان طولانی‌تر می‌شود، بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت، هم از دادرسی الکترونیکی کمک گرفته ایم و هم خود قضات را به زندان می‌آوریم تا به طور مستقیم با زندانیان دیدار داشته باشند و مشکلات آنان را بررسی کنند و راهکاری برای حل آن ارائه دهند.

خانجانی موقر با بیان اینکه در حال حاضر و با در نظر گرفتن شرایط کرونایی، به ۹۰۳ زندانی در استان مرخصی اعطاء شده است، اعلام کرد: با رسیدگی‌های انجام شده قضات و دادستان‌ها در زندان‌های استان همدان در نهایت با تمدید مرخصی ۸۹۶ زندانی موافقت شد.

وی گفت: بازدید‌های چهره به چهره با زندانیان به آنان دلگرمی می‌دهد که ما نیز از زندانی بودن آنان خوشحال نیستیم و مطابق با قانون رایزنی‌هایی انجام می‌شود تا از هر فرصتی برای جبران خسارت‌های وارده به شاکیان استفاده کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان اظهار کرد: تعدادی از زندانیان با رفتن به مرخصی هم با دیدن خانواده هایشان امید به زندگی برای جبران گذشته به دست می‌آورند و به خود می‌آیند که دیگر دست به عمل خلاف نزنند و هم می‌توانند از فرصت بیرون بودن بهره گرفته و از شاکیان خصوصی خودشان رضایت بگیرند.
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است