تأکید رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان

تأکید رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان
گلچین اخبار 1400/06/22 261

خبرگزاری میزان - موسی خلیل اللهی در نشست کارگروه‌های اجرای سند تحول قوه قضائیه استان آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان در دوره حبس و نیز ضرورت جابجایی زندان تبریز اظهار داشت: یکی از راهکار‌های بازسازی شخصیتی زندانیان و حمایت از خانواده زندانیان حرفه آموزی بوده که زندان‌های استان باید در کنار اشتغال، بحث حرفه آموزی زندانیان را در اولویت قرار دهند.

وی با اشاره به این که استان آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های صنعتی کشور است، اضافه کرد: در خصوص بحث اشتغال زندانیان می‌توان از ظرفیت شهرک‌های صنعتی در راستای اجرای سند تحول قضایی استفاده کرد.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در خصوص بهره مندی زندانیان از موضوع پابند الکترونیکی، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای مصوبه کارگروه کاهش کاهش جمعیت کیفری زندانیان استان، زندانیانی که درخواست آزادی با پابند الکترونیکی داشته باشد در صورت احراز شرایط لازم با درخواستشان موافقت می‌شود.

وی با بیان این که یکی از اولویت‌های مجموعه قضایی استان آذربایجان شرقی تکریم ارباب رجوع است، افزود: با توجه به این موضوع مکلف هستیم کرامت ارباب رجوع را حفظ کنیم ولو این که مجرم باشد.

وی با اشاره به وجود ظرفیت توسعه فرهنگ صلح و سازش اضافه کرد: اهتمام اعضای شورا‌های حل اختلاف استان آذربایجان شرقی در صلح و سازش باید اهتمام بیشتری داشته باشند.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به موضوع اجرای قانون جامع حدنگار، بیان کرد: توسعه معاملات با اسناد رسمی، از اهداف قوه قضاییه بوده و باید قانون جامع حدنگار (کاداستر) توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با سرعت بیشتری اجرا شود.

گفتنی است کارگروه‌های اطاله دادرسی، اتقان آراء، اجرا‌های احکام، نظام ضابطین، نظام کارشناسی، مبارزه با فساد، رفع موانع تولید، احیای حقوق عامه، معاملات عادی و کاداستر، کرامت ارباب رجوع و کارکنان، اشتغال زایی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و نظام وکالت، کارگروه‌های اجرای سند تحول قوه قضائیه استان آذربایجان شرقی هستند که از اول مرداد ۱۴۰۰ کار خود را آغاز کرده اند.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است