بازدید رئیس کل دادگستری بوشهر از زندان شهرستان دشتی

بازدید رئیس کل دادگستری بوشهر از زندان شهرستان دشتی
گلچین اخبار 1400/06/21 261
خبرگزاری میزان - علی جمادی، رئیس کل دادگستری استان بوشهر ضمن حضور در زندان دشتی از بخش‌های مختلف زندان بازدید و از نزدیک روند برنامه‌های مختلف بهداشتی، فرهنگی، امنیتی و عمرانی زندان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی بازپروری و اصلاح زندانیان را یکی از سیاست‌های زندان‌ها دانست و بیان کرد: زندان‌ها در بازپروری زندانیان اقدامات و طرح‌های مهمی در بخش‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، مهارت آموزی و اشتغال‌زایی به کار گرفته است.
 
رئیس کل دادگستری استان بوشهر به همراه برخی از مسئولین قضایی، علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف زندان از نزدیک و چهره به چهره در جمع مددجویان اندرزگاه‌ها حضور یافت وبه درخواست‌ها و مسایل و مشکلات آنان رسیدگی و دستورات لازم جهت بررسی وضعیت آن‌ها صادر نمود.

جمادی در این بازدید هدف از حضور همکاران قضایی در زندان را پیگیری مسائل و مشکلات مددجویان و اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان عنوان کرد و گفت:در راستای کاهش جمعیت کیفری، قضات با حضور در زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان از نزدیک در جریان مسائل، مشکلات و مسائل مطروحه زندانیان قرار گرفته و در چهارچوب حدود، اختیارات و مقدورات قانونی، اقدام لازم جهت حل و فصل مشکلات آنان انجام می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به اهمیت سیاست کاهش جمعیت کیفری اشاره نمود و گفت: باید سعی شود که سیاست حبس زدایی را اعمال نماییم و از عفو‌ها و تخفیف مجازات‌ها استفاده بهینه شود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.

جمادی در ادامه به راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیک قضایی در زندان اشاره نمود و گفت: راه اندازی این سامانه از برنامه‌های تحولی قضایی در راستای استفاده از فناوری‌های نوین در زندان هاست که موجب ارتقا امنیت و آرامش هر چه بیشترو کاهش آسیب‌ها در زندان‌ها خواهد بود.

مقبلی، مدیر کل زندان‌های استان در این بازدید، تعامل مراجع قضایی را در بهبود اقدامات تأمینی و تربیتی و کاهش جمعیت کیفری مهم و تاثیرگذار دانست و اذعان کرد: تلاش مراجع قضایی و سنگربانان اصلاح و تربیت در راستای بازگشت سالم زندانیان به جامعه و عدم تکرار جرم است که با برنامه ریزی‌های منسجم و هدفمند شاهد نتایج مطلوب و مثبت آن خواهیم بود.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است