کاشف آماده نمایش شد؛ معرفی خدمات پزشکی قانونی این بار در قالب فیلمی مستند

کاشف آماده نمایش شد؛ معرفی خدمات پزشکی قانونی این بار در قالب فیلمی مستند
گلچین اخبار 1400/06/10 261
خبرگزاری میزان- مستند سینمایی کاشف خدمات گسترده و متنوع پزشکی قانونی را که برای جامعه و عموم مردم ناشناخته است در قالب فیلم به نمایش گذاشته تا به این واسطه بخشی از خدمات این سازمان را معرفی کند.

این مستند نمایشگر نقش پزشکی قانونی و نظرات تخصصی و کارشناسی آن در بیان حقایق پرونده‌های قضایی و یافتن نقاط روشن در بسیاری از جرایم و آسیب‌های به وقوع پیوسته است.

مستند ۳۰ دقیقه‌ای کاشف محصول خانه مستند، به کارگردانی حسین فریدون جاه و تهیه کنندگی مهدی مطهر ساخته شده و هم اکنون اماده اکران آنلاین است.

یادآور می‌شود سازمان پزشکی قانونی کشور سازمانی تخصصی و کارشناسی است که سالانه به حدود دو میلیون پرونده قضایی پاسخ می‌دهد و نظرات تخصصی کارشناسان آن در بسیاری از پرونده‌های ارجاعی عینا توسط مقامات قضایی مورد پذیرش قرار می‌گیرد و در صدور رای نهایی تاثیر گذار است.

هرچند حدود ۹۰-۸۵ درصد از خدمات پزشکی قانونی به حوزه معاینات بالینی مربوط می‌شود، اما حوزه تشریح با در بر گرفتن چهار درصد از خدمات، یکی از اصلی ترین، تخصصی‌ترین و مورد توجه‌ترین بخش‌های این سازمان است که در مستند کاشف نیز به آن پرداخته شده است.

در کنار معاینات بالینی و تشریح، سازمان خدماتی نیز در حوزه کمیسیون‌های تخصصی (یک درصد) و آزمایشگاهی (۱۰-۵ درصد) ارایه می‌کند که هر یک از این بخش‌های تخصصی نقشی کلیدی در به سر انجام رساندن پرونده‌های قضایی دارند.
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است