آزادی یک محکوم به قصاص به همت دادگستری ساوجبلاغ

آزادی یک محکوم به قصاص به همت دادگستری ساوجبلاغ
گلچین اخبار 1400/06/07 261
خبرگزاری میزان - احمد نوروزی، رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز با اشاره به آزادی محکوم به قصاص در شهرستان ساوجبلاغ گفت: قاتل در این پرونده با توجه به مجهول‌الهویه بودن مقتوله و عدم شناسائی ولی دم از ابتدای بازداشت برای مدت هفت سال در زندان بود.

وی افزود: در هنگام رسیدگی بدوی، دادستان وقت به عنوان جانشین ولی دم تقاضای قصاص وی را مطرح و شعبه اول دادگاه کیفری یک استان البرز حکم قصاص را صادر و در دیوانعالی کشور نیز به تایید رسیده بود.

نوروزی با اشاره به بلاتکلیف بودن حکم قصاص در این پرونده متذکر شد: دادستان وقت درخواست تبدیل حکم قصاص نفس متهم به پرداخت دیه را ارائه می دهد که با موافقت معاون اول وقت قوه قضاییه به شرط پرداخت دیه همراه شد.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های مستمر و مکاتبه با قوه قضاییه مبنی بر تعیین تکلیف جنبه عمومی در این پرونده، در نهایت شعبه اول دادگاه کیفری یک استان البرز، متهم را از لحاظ جنبه عمومی محکوم به تحمل شش سال و شش ماه حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی کرد.

رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به ادامه بازداشت این فرد به دلیل عدم تمکن مالی که متاهل و دارای دو فرزند بود بیان کرد: با پیگیری دادگستری شهرستان ساوجبلاغ و اقدامات خیرین سازمان های مردم نهاد، بخشی از دیه به صندوق دادگستری واریز و متهم از زندان آزاد شد که این دستاورد بدون تلاش دادگستری شهرستان ممکن نبود.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است