جلسه شورای معاونان وزارت علوم، با حضور وزرای پیشین و جدید برگزار شد

جلسه شورای معاونان وزارت علوم، با حضور وزرای پیشین و جدید برگزار شد
گلچین اخبار 1400/06/07 261

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این جلسه، دکتر منصور غلامی ضمن تبریک مجدد به دکتر زلفی‌گل بابت انتصاب به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: همه‌ی ما وظیفه داریم برای پیشبرد برنامه‌های آموزش عالی خالصانه کار کنیم. من مطمئن هستم همه همکاران در سراسر کشور نیز با انرژی مضاعف، از تغییر و تحول اتفاق افتاده جدید استقبال خواهند کرد و همچنان در خدمت به این نظام پیشرو خواهند بود.

وی گفت: تشکر می‌کنم از اینکه فرصت مجددی در اختیار من قرار گرفت تا از همه اعضای شورای معاونان که در این مدت اینجانب را یاری کردند، قدردانی کنم.

دکتر غلامی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت انتقال تجربیات از مدیریت قبلی به مدیریت جدید، خطاب به معاونان وزارت تاکید کرد: حتماً آقای دکتر زلفی‌گل را تا آخرین لحظه حضور در مدیریت، با قدرت همراهی کنید و باید این انتقال تجربیات به خوبی انجام شود.

وی ادامه داد: همواره تاکید کرده‌ام که همه بخش‌ها، گزارشات دقیق و با جزئیات خود را آماده کنند و به مدیران بعدی ارائه دهند تا این برنامه‌های کلان نظام آموزش عالی که مبتنی بر اسناد بالادستی و سیاست‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی بوده است، وقفه‌ای در اجرای آن پیش نیاید.

وی یادآور شد: برای پیشبرد سریع برنامه‌ها، نیاز به بازنگری در روش‌ها است. لذا هیچ واحدی نباید از حرکت بایستد تا تغییر و تحولی در مدیریت انجام شود. باید شاهد سرعت کارها باشیم.

دکتر زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در اولین جلسه خود با اعضای شورای معاونان وزارت علوم گفت: مدیریت در این شرایط که کشور درگیر مشکلات متعدد از جمله همه‌گیری بیماری کوئید ۱۹، محدودیت منابع اعتباری و تحریم‌های ظالمانه، مشکلات روحی و روانی به وجود آمده از عدم حضور دانشگاهیان در کلاس‌ها، هستند، بسیار سخت و دشوار است و کسانی که در مسئولیت‌های مختلف خدمت می‌کنند، حتماً عاشق کشورشان هستند.

وی افزود: مسئولان و مدیران در نظام آموزش عالی سرمایه‌های نمادین این سیستم هستند و باید قدردان آنها باشیم. من وظیفه دارم از همگی تشکر و قدردانی کنم. همچنین سپاسگزار خداوند هستم که جناب آقای دکتر غلامی به عنوان یک استاد بزرگ در دانشگاه بوعلی سینا قرار گرفتند و از همه مهم‌تر سر راه من قرار گرفتند و مسیر زندگی بنده را تغییر دادند. بی‌تردید اعتماد ایشان به بنده و واگذاری اولین مسئولیت اجرایی توسط ایشان موجب شد اولین جرقه‌های مسئولیت اجرایی در درون من روشن شود و امیدوارم که همواره در سیستم آموزش عالی کشور سربلند و سلامت باشند.

دکتر زلفی‌گل افزود: دعا می‌کنم که خداوند بزرگ به عمر، علم، عقل، عزت، سلامتی، امنیت و آرامش همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، برکت عنایت کند تا همگی بتوانیم با تمام توان در خدمت این نظام باشیم.

در ادامه این جلسه هر کدام از معاونان وزیر گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده و امور در دست اجرای حوزه خود را ارائه دادند.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است