بازدید رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از زندان مرکزی ارومیه

بازدید رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از زندان مرکزی ارومیه
گلچین اخبار 1400/06/07 261
خبرگزاری میزان - ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در حاشیه بازدید از زندان مرکزی ارومیه که مجیدی دادستان ارومیه و تعدادی از قضات اجرای احکام کیفری و محمدی مدیر کل زندان‌های استان هم وی را همراهی می‌کردند در مراسم تکریم و معارفه رئیس زندان مرکزی ارومیه شرکت کرد.

عتباتی، در این مراسم با اشاره به سختی کار زندان گفت: کار در مکانی که افراد در بند هستند و دچار آسیب‌های اجتماعی شده اند و هر یک از مددجویان مشکلات متعددی دارند سختی کار زندان را صد چندان می‌کند.

وی ادامه داد: همکاری و همدلی مجموعه زندان با مرجع قضایی و قضات ناظر زندان و دادستان بسیار حائز اهمیت هست و در حل و فصل بسیاری مشکلات کار ساز و موثر است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در ادامه به امر کاهش جمعیت کیفری زندان و اشتغال به زندانیان پرداخت و تاکید کرد که اشتغال زندانیان به عنوان یک کار خیر در دستور کار باشد و باید از تمامی ظرفیت‌ها برای باز اجتماعی شدن و باز سازی شخصیت و حرفه آموزی زندانیان بهره گرفت و این مهم در لیست کار‌های دائمی و مستمر کارکنان زندان و مسولین قضایی باشد.

وی ادامه داد: ارتباط مستمر وسازنده و اصلاح گرانه با زندانی از مشخصات مدیریت موفق است وآثار آن به عینه در جامعه ظهور پیدا می‌کند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در پایان فعال کردن شورای حل اختلاف زندان و استفاده حداکثری از ظرفیت آن برای صلح و سازش را مورد تاکید قرار داد.

مجیدی دادستان مرکز استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: مدیریت زندان چنانچه همره با صفا و صمیمیت و رفاقت باشد نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: مددجویان در طول مدتی که در زندان هستند نیاز عاطفی و روانی به همدردی و کمک دارند وهر قدمی برای زندانی یعنی رضایت خداوند متعال.

دادستان ارومیه در ادامه به وظیفه نظارتی مدیریت زندان اشاره و توجه ویژه و مستمر به وضعیت زندان در همه ابعاد را از مدیران زندان درخواست نمود.

محمدی مدیر کل زندان‌های استان هم در آئین تکریم و معارفه رئیس جدید زندان با اشاره به مشکلات و نیازمندی‌های زندان‌های استان گفت: برای ارتقاء وضعیت زندان‌ها در بیشتر ابعاد نیازمند یاری و همکاری سایر ارگان‌ها و نهاد‌ها هستیم.

محمدی در ادامه به اولویت اداره کل زندان‌های در خصوص اشتغال و آزادی مدد جویان غیر عمد و مالی و کمک به خانواده زندانیان پرداخت و ادامه حمایت‌های دادگستری استان را خواستار شد.

شایان ذکر است در پایان مراسم از زحمات امیر سهرابی رئیس زندان سابق تقدیر و داریوش بخشی به عنوان رئیس جدید زندان ارومیه معرفی گردید.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است