رفع تصرف ۹۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم

رفع تصرف ۹۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم
گلچین اخبار 1400/06/07 261

علی صالحی در گفتگو با میزان اعلام کرد: به دستور مقام قضایی از شش قطعه زمین ملی و دولتی واقع در شهر سوزا و روستا‌های سلخ و توران جزیره قشم مجموعأ به مساحت ۹ هزار و ۵۴۰ مترمربع رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش اراضی رفع تصرف شده را جمعاً ۲۶ میلیارد و ۶۰۶ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: مستحدثات غیر مجاز که توسط متخلفان در این زمین‌ها ساخته شده بود نیز تخریب شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: پرونده‌هایی که در ارتباط با تخلفات و تصرف غیرقانونی اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی استان هرمزگان تشکیل و مطرح گردیده با جدیت و سرعت رسیدگی می‌شود و این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادگستری استان قرار دارد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر مقابله قاطع و بدون اغماض با متصرفان اراضی ملی و دولتی یادآور شد: متخلفان در این حوزه، برابر قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و ساز‌های غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم مردم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ می‌ماند.

صالحی خاطر نشان کرد: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی مردمی امکان برخورد سریع و به موقع با متصرفان غیر قانونی را فراهم می‌سازد و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات در این خصوص است.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است