رهایی زندانی محکوم به قصاص با تشکیل کمیته جهادی صلح و سازش در شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان

رهایی زندانی محکوم به قصاص با تشکیل کمیته جهادی صلح و سازش در شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان
گلچین اخبار 1400/06/07 261

علی صالحی در گفت وگو با میزان با اشاره به تأکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص لزوم تلاش در جهت ایجاد مصالحه در پرونده‌های قصاص، از تشکیل کمیته جهادی صلح و سازش در شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان برای استخراج پرونده‌های موضوع ماده ۴٢٩ قانون مجازات اسلامی و بررسی مجدد آن‌ها خبر داد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: اعضای این کمیته به صورت شبانه روزی ضمن استخراج سریع پرونده‌های قصاص و تفکیک آن‌ها با دعوت از طرفین یا مراجعه حضوری و همچنین با استفاده ظرفیت علما، روحانیون، متنفذان و معتمدین محلی و خیرین و نهاد‌های مردمی به منظور اصلاح ذات البین و ایجاد مصالحه تلاش می‌کنند.

وی در ادامه افزود: در خصوص یک زندانی محکوم به قصاص که ۳ سال پیش مرتکب قتل عمد شده بود نیز در نتیجه پیگیری‌های مستمر اعضای کمیته جهادی صلح و سازش شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان، خوشبختانه اولیای دم با استناد به عفو و رأفت اسلامی، رضایت خود را اعلام نموده اند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در پایان یکی از مهمترین اهداف تشکیل این کمیته جهادی در شورا‌های حل اختلاف استان را علاوه بر گسترش فرهنگ صلح و سازش، کاهش موجودی پرونده‌های قصاص و به تبع آن کاستن از جمعیت کیفری زندان‌ها برشمرد.

 

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است