اطمینان دارم امیرسرتیپ آشتیانی در ارتقای قدرت دفاعی و اعتلای بازدارندگی کشور موفق خواهد بود

اطمینان دارم امیرسرتیپ آشتیانی در ارتقای قدرت دفاعی و اعتلای بازدارندگی کشور موفق خواهد بود
گلچین اخبار 1400/06/06 261

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ حاتمی وزیر سابق دفاع در دیدار با امیر سرتیپ آشتیانی وزیر جدید دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با   آرزوی موفقیت و توفیق در مسئولیت جدید برای ایشان گفت: خداوند را سپاسگزارم که توفیق خدمت در بخش امنیت کشور را به بنده داد تا بتوانم در راستای آسایش مردم، امنیت کشور و نظام اسلامی تلاش کنم.

وی با بیان اینکه موفق شدیم در طول ۴ سال  گذشته به برنامه های اصلی و کلان وزارت دفاع جامه عمل بپوشانیم گفت: این کار حاصل تلاش متخصصین متعهد وزارت دفاع، همکاری نزدیک نیروهای مسلح  و هدایت های مستمر فرمانده معظم کل قوا بوده است.

وزیر سابق دفاع با بیان اینکه کارکنان وزارت دفاع مهم ترین سرمایه این وزارتخانه بوده و هستند افزود: اطمینان دارم که امیر سرتیپ آشتیبانی در بحث ارتقای قدرت دفاعی و اعتلای بازدارندگی کشور با همراهی متخصصین وزارت دفاع و تعامل با نیروهای مسلح موفق و پیروز خواهد بود.

وی با بیان اینکه در طی این ۴ سال در حوزه دیپلماسی دفاعی دستاوردهای ارزشمندی داشته ایم تصریح کرد: در این مدت رئیس جمهور سابق آمریکا از هیچ تلاشی برای عقب راندن قدرت دفاعی جمهوری اسلامی فروگذار نکرد؛ اما در نهایت دنیا شاهد بود که آنها نتوانستند کشورها را علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه صادرات اقلام و تجهیزات دفاعی همراه سازند.

وزیر سابق دفاع با بیان خاطرات و رویدادهای شیرین و تلخ در زمان دوران مسئولیت خودش در وزارت دفاع با اشاره به سامانه پدافند هوایی برد بلند «باور ۳۷۳ »گفت: این دستاورد گرانسنک نقش بسیار مهمی در بازدارندگی و دفاع از حریم هوایی کشور دارد و  قادر است اهداف را از فاصله ۲۵۰ کیلومتری شناسایی و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مورد هدف قرار دهد.

امیر حاتمی همچنین با اشاره به اقدام شنیع آمریکا در به شهادت رساندن شهید سپهبد قاسم سلیمانی و در ادامه ترور دانشمند دفاعی و هسته ای شهید دکتر فخری زاده بیان کرد: این دو رویداد باعث تالم و تأثر ما شد هر چند دشمن در ظاهر به هدف خود رسید اما در پس این موضوع همه آزادی خواهان و مردم این اقدامات دشمن را محکوم کردند و تروریسم واقعی را شناختند.

 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است