صدور رای قطعی ۱۲۰۰ پرونده توسط دیوان عدالت اداری در سال گذشته

صدور رای قطعی ۱۲۰۰ پرونده توسط دیوان عدالت اداری در سال گذشته
گلچین اخبار 1400/06/06 261
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین مظفری،رئیس دیوان عدالت اداری اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۱۴۰۰۰ پرونده به ماده ۷۹ رسیدگی شده که حدود ۱۲۰۰ پرونده از آراء، رای قطعی صادر شده، اعمال ماده ۷۹ آن‌ها مورد قبول شعبه رسیدگی کننده واقع شده است.

در جلسه هیات عمومی حجت الاسلام والمسلمین مظفری افزود: مسأله مهمی که در بحث اجرای عدالت مطرح است، توجه به مقررات قانونی در صدور آراء متقن ازسوی همکاران قضایی موثر خواهد بود.

وی افزود: تسریع در رسیدگی پرونده‌ها بسیار حائز اهمیت است و سرعت و دقت در تعیین تکلیف پرونده‌ها از سوی قضات باید صورت گیرد تا شاهد کاهش اطاله پرونده‌ها باشیم و درصدی از ورودی پرونده‌ها به دیوان کم شود.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: همکاران قضایی باید توجه داشته باشند که در مقام دفاع از آراء صادره و ارتقاء شأن و جایگاه دیوان عدالت تلاش نمایند و باید پیشگیری صورت گیرد که پرونده‌های وارده منطقی باشد.

وی افزود: کمبود همکار قضایی از مشکلات دیوان است که باعث ارجاع پرونده‌های کثیری به شعب می شود و شرایط را حساس می‌کند ،ان شاءالله با افزایش نیروی مجرب قضایی این مشکل مرتفع گردد.

وی در پایان با تاکید بر رسیدگی سریع به پرونده های معوق شعب، افزود: اگر امکان مختومه کردن نیست، با حضور معاون مربوطه بازنگری شود تا حل و فصل نمایند. پرونده‌های معوقه را در دستور کار خودمان قرار دهیم، البته پرونده‌های معوقه‌ی اجرای احکام بیشتر از شعب می‌باشد.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است