بازدید رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از ۳ واحد تولیدی

بازدید رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از ۳ واحد تولیدی
گلچین اخبار 1400/06/06 261
خبرگزاری میزان - ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی به منظور اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی ضمن بازدید از کارخانه‌های اروم آدا، سیب تاک و ترش نارین در ارومیه به بررسی وضعیت زیست محیطی این کارخانجات پرداخت.

عتباتی در حاشیه این بازدید بیان داشت: در پی شکایت تعدادی از اهالی روستا‌های منطقه از خروج پساب این کارخانجات و آسیب زیست محیطی به بهداشت عمومی و کشاورزی منطقه برای بررسی قضایی و کارشناسی موضوع به همراه مدیران ارشد ادارات متولی در محل حاضر و ادعا‌های طرفین به صورت دقیق بررسی و نهر آبی که پساب کارخانجات سابقاً به آن می‌ریخته است از نزدیک ملاحظه و نظرات کارشناسان و مدیران حاضر در محل اخذ و اتخاذ تصمیم شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: هر سه کارخانه مکلف شدند پساب خروجی خود را به صورت کامل تصفیه کنند و پس از تایید فنی کارشناسان محیط زیست و پاک شدن پساب از هر نوع آلایندگی، از طریق لوله کشی و کانال‌های سرپوشیده جهت استفاده بهینه هدایت شود.
 
وی بیان کرد: ادارات جهاد کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی هم مکلف شدند با هماهنگی دهیاران و بخشدار و فرمانداری زمین‌های منابع طبیعی موجود در مسیر نهر را به صورت اجاره در اختیار متقاضیان قرار دهند تا با استفاده از آب خروجی این کارخانه‌ها نسبت به زراعت چوب و کاشت درختان غیر مثمر با رعایت الزامات قانونی پرداخت حقوق دولتی اقدام کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و در جهت حمایت از سرمایه گذاری و تولید و به منظور انسجام بخشی تصمیمات و گزارش نتیجه اقدامات جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در اولین فرصت تشکیل خواهد شد.
 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است