نخبگان دانشگاه شریف سیستم سنجش نرخ کیفیت را طراحی می کنند

نخبگان دانشگاه شریف سیستم سنجش نرخ کیفیت را طراحی می کنند
گلچین اخبار 1400/06/03 261

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، غلامرضا شریعتی، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این مراسم گفت: اگر اصرار به تولید داخل، خرید کالای ایرانی و توسعه صادرات داریم باید کیفیت را افزایش دهیم.

وی تعیین نرخ کیفیت را عاملی برای رشد کیفی محصولات و خدمات دانست و گفت:  مردم در صورت آگاهی از وضعیت کیفی محصولات رغبت بیشتری به استفاده از تولیدات وخدمات داخلی دارند.

  وی با اشاره به طراحی سیستم سنجش نرخ کیفیت گفت:  نرخ کیفیت برای اولین بار در کشور طراحی و همزمان برای سرعت بخشیدن به این برنامه، هدف‌گذاری عملیاتی نیز تعیین خواهد شد تا بدون فوت وقت بتوانیم این نظام را در جامعه اجرا کنیم.

شریعتی با بیان اینکه نرخ کیفیت نیز همانند نرخ تورم باید مشخص شود اظهار داشت: با اجرایی شدن این طرح نرخ کیفیت دو بار در سال اعلام میشود تا مردم بدانند برای کیفیت چقدر هزینه می کنند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در ادامه مسیر از پیشنهاد و برنامه های ذینفعان در اجرای این طرح نیز استفاده خواهیم کرد گفت: امیدواریم این طرح با کمترین خطا و اشکال بتواند نقشه راهی برای رشد کیفیت در جامعه باشد. 

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی شریف در بخش صنعت، مهندسی و تکنولوژی در کشور حرف اول را میزند اظهار داشت: طراحی این نرم افزار  به نخبگان دانشگاه صنعتی شریف واگذار شده است تا دانشگاه علاوه بر  توسعه صنعت سهم خود را نیز در افزایش کیفیت به دست بیاورد .
وی با بیان اینکه کیفیت زیرساخت توسعه کشور است اعلام کرد؛ این طرح به نظارت، سیاستگذاری و برنامه ها کمک کند چرا که بدون نقشه راه نمی توانیم مسیر خود را به درستی تعیین و پیش رویم .
شریعتی با بیان اینکه با مبانی تئوری ، نظری و نرم‌افزاری جامع ، در  اجرای برنامه ها موفق تر خواهیم بود اظهار داشت:  مشارکت نخبگان باعث می‌شود کار با نقص کمتری یا با حداقل مشکل به نتیجه برسد بطوریکه با همکاری و مشارکت جمعی می توانیم قدم مثبتی در توسعه و خدمت به کشور داشته باشیم.
در ادامه، فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، تلاش سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه برای به سرانجام رساندن این برنامه مهم و حیاتی برای کشور و برای توسعه صنعت را ارزشمند دانست و اظهار داشت: استانداردها رعایت حداقل هاست اما سازمان ملی استاندارد ایران می تواند با اجرایی شدن این طرح فراتر از استانداردها برای رسیدن به کیفیت مطلوب پیش رود.
وی با اشاره به اجرایی شدن این طرح گفت: با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران می توانیم رسالت خود را که رفع مشکلات صنعت است به نحو شایسته ای به سرانجام برسانیم.
رییس دانشگاه صنعتی شریف، تعیین نرخ کیفیت را بسیار ارزشمند دانست و گفت: این اقدام می تواند به رشد صنعت کمک کند.
 فتوحی اظهار داشت: با رشد کیفیت باید تلاش کنیم که شرایط روز به روز بهتر شود و این امر خطیری است که بین دانشگاه و سازمان استاندارد می تواند به نتیجه برسد.
در پایان این سند همکاری به امضای رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و رییس دانشگاه صنعتی شریف رسید.

 
ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است