کلاهبرداری

ساره احمدی احمدی
مشاور: ساره احمدی احمدی
دانش محور تاراز دانش محور تاراز ناظر علمی: دانش محور تاراز دانش محور تاراز

می خواهم شخصاَ طرح دعوی نمایم

برای طرح دعوی کلاهبرداری ابتدائاً می بایست به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمود. قبل از هر اقدامی برای سهولت در آگاهی از روند جریان رسیدگی و برای دریافت و ابلاغ اوراق مربوط به پرونده خود لازم است که در سامانه ثنا ثبت نام کنید.

برای تنظیم شکوائیه کلاهبرداری به موارد ذیل توجه نمایید:

 اطلاعات فردی و نشانی خود را به صورت دقیق قید نمایید.

 در قسمت مشتکی عنه یا مشتکی عنهم نام افرادی که قصد مطرح نمودن شکایت علیه آنان را دارید بنویسید. اگر مشتکی عنه را نمی شناسید اسامی افرادی که به آنان مظنون هستید را بنویسید. در صورت اطلاع نشانی آنان را نیز قید نمایید.

زمان و مکان وقوع جرم را به طور دقیق قید نمایید.

دلایل خود را معرفی کنید. دلایل می تواند  فیش پرداخت بانکی به حساب متهمان ، قرارداد، صورتحساب بانکی، اظهارات مطلعین و یا شهود،(شهود کسی است که واقعه را دیده است و مطلع کسی است که از واقعه اطلاع دارد.) معاینه یا تحقیقات محلی، در صورت لزوم وجود کارشناس و..... باشد. در صورت معرفی شهود اسامی آنان را به طور دقیق یادداشت و در صورت لزوم شهود خود را برای ادای شهادت حاضر نمایید.

توجه فرمایید:  در هر مرحله از رسیدگی به پرونده شما دادگاه از طریق سامانه ثنا و با ارسال پیامک شما را در جریان قرار خواهد داد و دیگر نیاز به مراجعه هر روز به دادگاه لازم نیست.

کاربر گرامی: محتوای ارائه شده صرفا جهت اطلاع می باشد و در صورت اجرای مشاوره پیشنهادی و عدم حصول نتیجه ، ‏هیچگونه مسئولیتی متوجه «کلینیک حقوقی ایران» نخواهد بود.‏ و توصیه می شود هیچگاه بدون وکیل گام برندارید .