گلچین اخبار / ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری تهران برگزار شد 1400/10/21

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، سومین دیدار مردمی علی القاصی‌مهر، رئیس کل و سایر مسئولان قضایی دادگستری استان تهران در سالن ولایت مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این دیدار که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، رئیس کل و سایر مسئولان قضایی دادگستری استان تهران به درخواست‌های حقوقی و قضایی ۲۵۰ نفر از مراجعان رسیدگی کردند.

علی القاصی‌مهر به صورت چهره به چهره با مراجعان دیدار و ضمن استماع مشکلات و در خواست‌های مراجعان، دستورات مقتضی را در جهت رفع مشکلات آنان صادر کرد.

درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی مجدد به پرونده‌هایی که رای آن‌ها قطعی شده و درخواست مرخصی، عفو و آزادی مشروط برای زندانیان اهم درخواست‌های مطرح شده از سوی مراجعان در ملاقات با رئیس کل و مسئولین قضایی دادگستری استان تهران بود.

مسعود ستایشی قائم مقام دادگستری، یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب، حاجی‌پور معاون قضایی و معاون نظارت و پیگیری، نعمت‌الله بهروزی سرپرست معاونت حقوقی، عبادالله میرزایی مطلق معاون قضایی رئیس کل و دبیر کمیسیون عفو تخفیف و تبدیل مجازات، عباس ذاقلی معاون قضایی و سرپرست دادگاه‌های تجدید نظر، جواهری معاون قضایی و سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران و سید عباس حسینی معاون قضایی دادستان تهران با مراجعان ملاقات و ضمن بررسی درخواست‌ها دستورات لازم را در جهت رفع مشکلات آن‌ها و در چارچوب قانون صادر کردند.

واحد ملاقات مردمی دادگستری استان تهران در طول هفته به پاسخگویی و دریافت مکاتبات و درخواست‌های مراجعان می‌پردازد و با تعیین وقت و دعوت از مراجعان به‌صورت ارسال پیامک نشست‌های دیدار مردمی را به‌صورت هفتگی و در جهت پاسخگویی به مراجعان برگزار می‌کند.