گلچین اخبار / برگزاری کارگاه‌های آموزشی مبارزه با پولشویی و پیشگیری از وقوع جرایم اقتصادی 1400/09/03

خبرگزاری میزان – حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم از برگزاری کارگاه‌های آموزشی مبارزه با پولشویی و پیشگیری از وقوع جرایم اقتصادی با همکاری سازمان صمت و اتاق اصناف قم خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به اینکه سرفصل این دوره‌ها تحت نظر اساتید و متخصصان پیشگیری از وقوع جرم با رعایت اصل مخاطب شناسی تنظیم شده است، اظهار کرد: این دوره‌ها در راستای ارتقاء آگاهی‌های مخاطبان و کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی مرتبط با واحد‌های صنفی مصوب شده و با بهره‌گیری از اساتید مجرب به‌صورت مستمر و حضوری با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حال برگزاری است.

بیشتر بخوانید:

کارگاه آموزشی تربیت مصلحین و حکمین قرآنی در سمنان برگزار شد

وی اظهار کرد: کلیه متقاضیان دریافت و یا تمدید پروانه کسب در سطح استان قم، ملکف به گذراندن این دوره‌ها و کسب امتیاز قبولی در آزمون مربوطه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری تصریح کرد: با عنایت به سیاست‌های قضایی در راستای کاهش ورودی پرونده‌ها و به تبع آن کاهش جمعیت کیفری و تمرکز این دوره‌ها بر واحد‌های صنفی شاخص از جمله اتحادیه طلا و جواهرات، اتومبیل، املاک و...، برگزاری این دوره‌ها می‌تواند نقش تعیین کننده در کاهش مراجعات به دستگاه قضایی و رسیدن به شاخص‌های هدف‌گذاری شده داشته باشد.