گلچین اخبار / کارآموزان وکالت قوانین و جایگاه شرعی‌شان را مطالعه کنند 1400/09/02

به گزارش ایسنا، اسماعیل حسن زاده در نشست کارآموزان وکالت استان تهران (مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه) که عصر امروز در مجتمع شهید بهشتی برگزار شد، گفت: قدر شأن وکالت را بدانید. قاضی و وکیل دو بال فرشته عدالتند و  هیچ فرقی با هم  ندارند و هر دو شرافت شغلی و محدودیت دارند.

وی افزود: برای شغل و شأن شریف وکالت مقرراتی وجود دارد. قوانین وکالت را بخوانید و جایگاه شرعی‌تان را  مطالعه کنید. ارتباطات کلامی وکلا  اولین ابزار آنهاست زیرا موکل با مدرک  دکترای شما کاری ندارد.  منم منم  برای دادگاه بدوی و تجدیدنظر  و دیوان عالی کشور است؛ نه برای خواهان و وکیل و خوانده. 

حسن زاده ادامه داد: بعضی از افراد تا پروانه وکالت برایشان صادر می‌شود تیپشان عوض می شود؛ اینکه  کیف‌تان چه برندی داشته باشد مهم نیست بلکه شأن شما، وکالت آن هم با توانایی‌تان است.

وی تاکید کرد: تعامل وکلا و رفتارشان با قاضی و طرفین پرونده و همکاران پیشکسوت مهم است. دعوای دو وکیل (طرفین پرونده)  در دادگاه فاجعه است. 

حسن زاده افزود: علم آکادمیک یک جایگاه و تجربه جایگاه دیگری دارد و کارآموزی چیز دیگری است. شما بدانید  نخبه و شاگرد اول هم باشید؛ تجربه چیز دیگری است. 

وی در پایان خطاب به کارآموزان وکالت  گفت: وکالت تخصصی است و  با رعایت توانایی و ضابطه‌مندی و اخلاق حرفه ای در رای آن را اثبات می کنید.