خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی: جنجال نتیجه انتخابات الکترال 2016 و شکست نظرسنجی های غربی همچنان ادامه دارد. سناتورهای ارشد جمهوری خواه و دموکرات خواستار تشکیل یک کمیته برای بررسی مداخلات خارجی با تمرکز بر مداخله روسیه، ایران و چین در روند انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شدند.

« چارلز شومر» رهبر دموکراتهای سنا از ماه ژانویه، و سناتور «جان مک کین» رئیس کمیته نیروهای مسلخ سنا در بیانیه های جداگانه ای در روز یک شنبه خواستار تشکیل یک کمیته برای بررسی تاثیر احتمالی مساله هک شدن ایمیلهای کنگره ملی دموکراتها و متعاقب آن مداخله در روند انتخابات شدند.

علاوه بر شومر و مک کین، سناتور «لیندسی گراها»م و «جک رید» نیز در نامه هایی به میچ مک کنل رهبر جمهوریخواهان در کنگره همین درخواست را مطرح کرده اند.

سخنگوی «میچ مک کنل» نیز در واکنش به ارسال این درخواستها گفته است که آنها را مورد بررسی قرار خواهند داد.

روز جمعه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا از طریق هک کردن ایمیل های حزب دموکرات و رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون را تکرار کرد.شبکه بی بی سی نیز روز شنبه از قول هیلاری کلینتون گزارش داد که وی مداخله روسیه در انتخابات را در شکستش در انتخابات موثر می داند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا پیش از این ادعاها درباره مداخله سیا در حمایت از وی در انتخابات را مسخره و مضحک خوانده بود. با این حال رینس پریباس رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت آینده در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفته است که ممکن است ترامپ با بررسی موضوع مداخله مسکو در انتخابات موافقت کند هرچند وی قویا تاکید کرده است که روسیه هیچ کمکی به ترامپ در انتخابات نکرده است.

نمایندگان ملت در تحلیل بلبشوی پیش آمده در رابطه با ادعای دخالت خارجی در انتخابات الکترال 2016 آمریکا می گویند که «سانسور شکست سیستم انتخابات الکترال» در کنار «گزینه عزل ترامپ از ریاست جمهوری » به عنوان هدف داخلی و «هدف گرفتن همکاری ایران و روسیه در خاورمیانه» به عنوان هدف خارجی دنبال می کنند.


کلمات کلیدی: آمریکا، رئیس جمهوری آمریکا، انتخابات آمریکا، هیلاری کلینتون، ایران و روسیه، ریاست جمهوری، باراک اوباما
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: