هادی قوامی در نشست علنی نوبت سوم امروز (دوشنبه 20 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به وزیر نفت گفت: در راستای اصل 43 قانون اساسی باید حمایت از صنایع داخلی صورت گیرد، اما متاسفانه اخیراً مناقصه ای در وزارت نفت برگزار شد که در آن فرآیند رایج در سرمایه گذاری در کشور رعایت نشده است و در این راستا اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد توجه قرار نگرفته است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه با وجود آنکه شرکت لوله گستر اسفراین تنها واحدی است که در کشور لوله های جداری 7 تا 16 اینچ تولید می کند، اما متاسفانه این مناقصه به شرکتی داده شد که سر از چین در می آورد که قطعاً این مسئله برخلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نیاز کشور به مصرف گوشت قرمز گفت: در شرایط کنونی آهنگ واردات گوشت قرمز را یک عده دلال می زنند که این مسئله ضربه به تولید داخلی است، زیرا هم اکنون نیاز مصرف گوشت قرمز در کشور 900 هزار تن است و ما با استفاده از عشایر و دامداری ها امکان تولید حدود 820 هزار تن گوشت قرمز داریم، حال به بهانه افزایش قیمت به دنبال وارد کردن این محصول هستند که این موضوع موجب کاهش قیمت دام عشایر و دامداران شده است، از این رو وزارت خانه های صنعت و جهاد کشاورزی باید به این نکته توجه کنند.

قوامی تصریح کرد: قطعاً اگر به تولید داخل توجه کافی صورت گیرد، صنایع ما در تولید به ظرفیت های اسمی خود می رسند به طوری که در حال حاضر در استان خراسان شمالی امکان تولید حداقل تا 80 درصد وجود دارد اما امروز با 20 درصد از توان صنایع کار می کند.


کلمات کلیدی: هادی قوامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجلس شورای اسلامی، اقتصاد مقاومتی، سرمایه گذاری، قانون اساسی، افزایش قیمت
آگهی

آگهی شما در این صفحه

درخواست ثبت آگهی
برای دوستانتان به اشتراک بگذارید

برای اشتراک گذاری این صفحه، روی هر کدام از شبکه های اجتماعی که مایل بودید کلیک کنید: